czwartek, 28 sierpień 2014 16:21

“10.30 u Maksymiliana”

Napisane przez

ksiazkaksHellerNa 16 października Wydawnictwo Copernicus Center Press zapowiedziało premierę książki “10.30 u Maksymiliana”. To zbiór homilii wygłoszonych przez światowej sławy naukowca, ks. prof. Michała Hellera. O Biblii, modlitwie, patriotyzmie, pracy, miłości, nadziei i życiowej mądrości – mówi w swoich kazaniach ksiądz Heller. Można ich posłuchać w niedziele o 10.30 w kościele św. Maksymiliana w Tarnowie. To właśnie w tej świątyni w centrum miasta, laureat Nagrody Templetona odprawia Msze św., kiedy jest w Polsce i w rodzinnym Tarnowie.

Krótkie, rzeczowe, a jednocześnie obrazowe kazania odnoszą się do Ewangelii i głęboko osadzają ją w codziennym życiu każdego z nas.

Msze św. o godz. 10.30 gromadzą nie tylko parafian, ale również mieszkańców Tarnowa i okolic, którzy specjalnie przyjeżdżają, by posłuchać ks. Hellera.

5 października br., w dzień odpustu parafialnego promocja książki w Parafii św. Maksymiliana Kolbego w Tarnowie. Po każdej Mszy św. będzie można nabyć nową książkę ks. prof. Michała Hellera.

Kazań ks. Hellera można również posłuchać na stronie parafialnej http://www.maksymilian.diecezja.tarnow.pl

eb

Oto człowiek w swoim rozwoju osiągnął zdolność wolnego wyboru. Przedtem był uwikłany w konieczności przyrody i robił to, co mu konieczności dyktowały. Teraz stanął wobec wyboru.

Na każdym kroku stajemy przed jakimś drzewem poznania dobrego i złego. Nasze życie jest utkane z wyborów i bardzo wiele z tych sytuacji ma charakter wybierania między tym, co dobre, a tym, co złe, lub przynajmniej między tym, co jest większym dobrem lub mniejszym dobrem. W tym wyborze jesteśmy wolni. Właśnie dlatego jesteśmy odpowiedzialni za swoje czyny. Niech przedmiotem refleksji będzie moja wolna wola i moje wolne wybory. Wiemy doskonale, że właściwy wybór często łączy się z wysiłkiem, z pewną pracą, jaką w sobie musimy wykonać. Ten wysiłek może być naszym dziełem.                                                                                                                 /fragment homilii/

Ostatnio zmieniany piątek, 29 sierpień 2014 10:22