czwartek, 15 styczeń 2015 12:09

Prawdziwie Boży człowiek - ksiądz Władysław Kurdziel

Napisane przez

BozyczlowiekW tym roku przypada 10. rocznica śmierci Księdza Kanonika Władysława Kurdziela, który przez 42 lata przebywał w parafii Bruśnik, w tym 32 jako proboszcz tej parafii. Jest on ciągle żywo obecny w pamięci i modlitwie parafian, dlatego zrodził się pomysł, aby z okazji 10. rocznicy śmierci przypomnieć i utrwalić jego życie i dzieło w postaci książki.

Opracowania jego monografii i zebrania wspomnień o Księdzu Władysławie podjął się ks. Jan Bartoszek – rodak parafii Bruśnik. Promocja książki pt.: "Prawdziwie Boży człowiek. Ksiądz Władysław Kurdziel 1924-2005", odbędzie się w dniu rocznicy jego śmierci w Bruśniku.

Uroczystej Mszy świętej sprawowanej w 10. rocznicę śmierci 19 stycznia 2015 roku, o godz. 15.00 w sanktuarium w Bruśniku będzie przewodniczył biskup Władysław Bobowski.

Zaproszenie zostało skierowane do parafian, rodaków, byłych wikariuszy ks. Władysława Kurdziela oraz niektórych przyjaciół.

Monografia obejmuje prawie 200 stron.

Obok życiorysu jest dużo osobistych wspomnień, z których czytelnik dowie się m.in. o poczuciu humoru, dobroci i kapłaństwie ks. Kurdziela.

Ostatnio zmieniany czwartek, 15 styczeń 2015 12:16