JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 64.

poniedziałek, 17 luty 2020 21:54

Zmarł śp. Józef Gurgul, ojciec Ks. Józefa Gurgula, proboszcza parafii Iwkowa. Msza święta pogrzebowa będzie celebrowana w czwartek 20 lutego o godzinie 14.00 w kościele parafialnym w Jurkowie koło Czchowa.

poniedziałek, 17 luty 2020 11:15

Zmarła śp. Ludwika Makowska, mama Ks. Józefa Makowskiego, kapłana diecezji rzeszowskiej. Msza święta pogrzebowa będzie celebrowana we wtorek 18 lutego br. o godz. 12.00, w kościele parafialnym parafii pod wezwaniem Narodzenia NMP w Borzęcinie.

piątek, 24 styczeń 2020 11:48

Zmarła śp. Zofia Mitera - mama Ks. mgr Macieja Mitery COr, proboszcza parafii pod wezwaniem Świętego Krzyża i św. Filipa Neri w Tarnowie. Msza święta pogrzebowa będzie celebrowana w kościele parafialnym w Łękawicy w poniedziałek (27 stycznia) o godz. 12.00.

czwartek, 23 styczeń 2020 11:17

Zmarł śp. Feliks Janeczek - tata ks. Jerzego, proboszcza w Ołpinach. Pogrzeb śp. Feliksa odbędzie się w kościele parafialnym w Otfinowie w sobotę 25 stycznia br. o godz. 12.00.

poniedziałek, 23 grudzień 2019 10:53

Zmarł śp. Ksiądz Jan Olszak – emerytowany proboszcz parafii Uście Solne, emeryt w Domu Księży Diecezji Tarnowskiej im. św. Józefa w Tarnowie

W dniu 21 grudnia 2019 roku zmarł śp. Ksiądz Jan Olszak – emerytowany proboszcz parafii Uście Solne, emeryt w Domu Księży Diecezji Tarnowskiej im. św. Józefa w Tarnowie. Msza święta w kaplicy Domu Księży Diecezji Tarnowskiej im. św. Józefa w Tarnowie w czwartek (26 grudnia) o godz. 9.00. Wprowadzenie ciała śp. Księdza Jana do kościoła parafialnego w Uściu Solnym w czwartek (26 grudnia) o godz. 15.00. Msza święta pogrzebowa w kościele parafialnym w Uściu Solnym w piątek (27 grudnia) o godz. 13.00, po której ciało Zmarłego zostanie złożone na miejscowym cmentarzu.

Ks. Jan Olszak urodził się 9 sierpnia 1939 roku w Barcicach. Egzamin dojrzałości złożył w 1957 roku. Wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie, a po ukończeniu studiów filozoficzno - teologicznych przyjął święcenia kapłańskie z rąk biskupa tarnowskiego Jerzego Ablewicza w dniu 29 czerwca 1963 roku. Jako wikariusz pracował w parafiach: Szynwałd, Krościenko nad Dunajcem, Lubcza, Złockie, Ołpiny i Uście Solne. W latach 1980 – 2006 pełnił urząd proboszcza parafii Uście Solne. Ponadto sprawował obowiązki dekanalnego ojca duchownego w dekanacie Uście Solne. Po złożeniu urzędu proboszcza parafii Uście Solne, pozostał w tejże parafii w charakterze rezydenta. Od 2018 roku mieszkał w Domu Księży Diecezji Tarnowskiej im. św. Józefa w Tarnowie.

Ks. Marek Podgórski – notariusz Kurii Diecezjalnej w Tarnowie

piątek, 20 grudzień 2019 11:40

Zmarła śp. Aniela Łącz - mama ks. Stanisława, proboszcza w parafii Paszczyna. Pogrzeb śp. Anieli odbędzie się w sobotę 21 grudnia br. o godz. 13.00 w kościele parafialnym w Tuszowie Narodowym.

środa, 18 grudzień 2019 14:31

Zmarła śp. Janina Skórska, mama Ks. mgr Kazimierza Skórskiego, misjonarza w Brazylii. Msza święta pogrzebowa będzie celebrowana w kościele parafialnym w Padwi Narodowej w sobotę (21 grudnia) o godz. 11.00.

poniedziałek, 09 grudzień 2019 10:21

Zmarła śp. Maria Świderska mama ks. Tadeusza proboszcza w Banicy. Pogrzeb śp. Marii odbędzie się w czwartek 12 grudnia br. o godz. 12.00 w kościele parafialnym w Marcinkowicach.

czwartek, 14 listopad 2019 10:55

Zmarł śp. Tadeusz Juszczyk - ojciec Ks. mgr Henryka Juszczyka, proboszcza parafii Janowiec. Msza święta pogrzebowa będzie celebrowana w kościele parafialnym w Niedzieliskach, w sobotę (16 listopada) o godz. 12.00.

środa, 04 wrzesień 2019 12:03

W dniu 4 września 2019 roku zmarł śp. Ks. Stanisław Nowak – emerytowany proboszcz parafii Kąty. Wprowadzenie ciała śp. Księdza Stanisława do kościoła parafialnego w Kątach w czwartek (5 września) o godz. 17.00. Msza święta pogrzebowa w kościele parafialnym w Kątach w piątek (6 września) o godz. 13.00, po której ciało Zmarłego zostanie złożone na miejscowym cmentarzu.

Ks. Stanisław Nowak urodził się 1 stycznia 1935 roku w Okocimiu. Egzamin dojrzałości złożył w Brzesku. Wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie, a po ukończeniu studiów filozoficzno - teologicznych przyjął święcenia kapłańskie z rąk biskupa Karola Pękali w dniu 9 lutego 1958 roku. Jako wikariusz pracował w parafiach: Sarnów, Wielogłowy, Pilzno, Żegocina i Nawojowa. W latach 1984 – 1989 pełnił urząd proboszcza parafii Nawojowa, a w latach 1989 – 2005 urząd proboszcza parafii Kąty. Ponadto sprawował obowiązki notariusza dekanatu Nowy Sącz - Południe i dekanalnego ojca duchownego w dekanacie Czchów. Po złożeniu urzędu proboszcza pozostał w parafii Kąty w charakterze rezydenta. W roku 2004 został obdarzony godnością Kanonika Honorowego Kapituły Kolegiackiej w Bochni.

Ks. Marek Podgórski – notariusz Kurii Diecezjalnej w Tarnowie