sobota, 19 październik 2019 16:58

"Doba dla Wolności" w intencjach trzeźwości

Napisane przez ks. Paweł Knap

Parafia pw. św. Mikołaja Biskupa w Lubzinie zachęca do włączenia się w modlitewną inicjatywę "Doba dla Wolności", której celem jest otoczenie modlitwą osoby uzależnione, ich bliskich oraz wszystkie rodziny, aby stawały się prawdziwymi szkołami trzeźwości.

Rodzina to „szkoła bogatszego człowieczeństwa”. To w domach rodzinnych powinna kształtować się trzeźwość indywidualna i społeczna. Rodziny od samego początku swojego istnienia powinny pielęgnować łatwość życia bez alkoholu. Jest to niezwykle ważne w wychowywaniu dzieci, które od najmłodszych lat niczym zwierciadła odbijają zachowania swoich rodziców. Gesty, czyny i słowa rodziców są dla nich najbardziej sugestywną lekcją. Gdy więc dzieci będą widzieć, że ich matki i ojcowie potrafią żyć bez alkoholu, będą ich naśladować. Jeżeli zaś będą obserwować rodziców upijających się, topiących w alkoholu problemy, jedynie w nim szukających odpoczynku i relaksu, to również w świadomości dzieci alkohol stanie się głównym sposobem radzenia sobie z trudami życia.

W Polsce jest wiele rodzin, które są szczęśliwe, są prawdziwymi szkołami trzeźwości, swoje szczęście opierają na Bogu. Niestety, są także rodziny, w których nie ma miłości, trzeźwości, zgody, poczucia bezpieczeństwa, ale jest pijaństwo, przemoc, dramat matek, łzy żon, mężów, dramat skrzywdzonych dzieci.

Poprzez tę inicjatywę będziemy modlić się za uzależnionych i wszystkie rodziny, aby stawały się prawdziwymi szkołami trzeźwości

Zachęcamy, aby 27 października włączyć się w modlitewną inicjatywę "Doba dla Wolności". W czasie niedzielnej Eucharystii ofiaruj Komunię Świętą i modlitwę różańcową za osoby uzależnione od alkoholu i ich bliskich, a także za wszystkie nasze rodziny, aby były wolne od różnych zniewoleń i stawały się prawdziwymi szkołami trzeźwości.

Patronat honorowy:

J.E. Bp Leszek Leszkiewicz

J.E. Bp Tadeusz Bronakowski – Przewodniczący Zespołu KEP ds. Apostolstwa Trzeźwości,

Wydział Duszpasterstwa Trzeźwości i Osób Uzależnionych Diecezji Tarnowskiej

Ostatnio zmieniany środa, 23 październik 2019 13:34