Portal Diecezji Tarnowskiej - niedziela, 02 czerwiec 2019

To już kolejne  spotkanie z Jezusem we wspólnocie tych, którzy chcą podjąć męską decyzję. Tym razem przewodnikiem będzie biblijny Dawid.

Dział: Diecezja

W dniach od 1 do 2 czerwca w diecezjalnym Domu Formacji Misyjnej im. ks. Jana Czuby w Czchowie odbyło się XXI spotkanie rodziców i rodzin misjonarzy diecezjalnych. Wzięło w nim udział 29 osób.

Dział: Diecezja

Diecezjalne Dziękczynienie za przyjęty Sakrament Bierzmowania odbędzie się we wtorek 11 czerwca przy Ołtarzu Papieskim w Starym Sączu. Wydarzenie, którego centralnym punktem jest uroczysta Msza Święta dziękczynna pod przewodnictwem Biskupa Tarnowskiego Andrzeja Jeża, będzie okazją do wyrażenia wspólnej radości za przyjęty Dar Ducha Świętego! Zapraszamy wszystkich, którzy w tym roku przyjęli sakrament bierzmowania, a także tych, którzy przystępowali do tego sakramentu w roku ubiegłym.

Czcigodni Księża, Katecheci,

Dnia 11 czerwca 2019 roku (wtorek) w Starym Sączu przy Ołtarzu Papieskim odbędzie się Diecezjalne Dziękczynienie za przyjęty Sakrament Bierzmowania. We wspólnocie Kościoła Diecezjalnego będziemy dziękować Bogu za dar sakramentu bierzmowania, który otrzymali w obecnym roku uczniowie klas III gimnazjalnych oraz klas VIII szkół podstawowych. Na to spotkanie zapraszamy również tych, którzy w tym roku przeżywają rocznicę przyjęcia sakramentu bierzmowania.

Program spotkania:

9.00 – przyjazd i rejestracja grup w ośrodku Opoka

9.30 – integracja (wspólne śpiewy, tańce, wystąpienia – grupa muzyczna Roberta Frudzińskiego, Magdalena Kleczyńska, młodzież z duszpasterzami)

10.45 – spotkanie przed Ołtarzem Papieskim

11.00 – uroczysta Eucharystia pod przewodnictwem Biskupa Tarnowskiego Andrzeja Jeża

12.30 – agapa: ciepły posiłek dla wszystkich uczestników dziękczynienia. Po agapie wszystkich chętnych zapraszamy na dalszy ciąg zabawy integracyjnej prowadzonej przez wodzireja z zespołem.

Zwracamy się  z gorącą  prośbą do Księży Proboszczów, Katechetów o zaproszenie bierzmowanych i zorganizowanie wyjazdu w ramach szkół i parafii czy dekanatu na w/w spotkanie.  Ze względów organizacyjnych (przygotowanie posiłku) prosimy o zgłoszenie grup (liczba uczestników oraz opiekunów) do 7 czerwca br. telefonicznie bądź mailowo do Wydziału Katechetycznego.

Ks. Tomasz Lelito – Dyrektor Wydziału Katechetycznego

Dział: Komunikaty