niedziela, 07 styczeń 2024 07:20

Orszak Trzech Króli w Tymowskim Betlejem.

Orszak Trzech Króli w Tymowskim Betlejem.

6 stycznia, wg kalendarza liturgicznego, Kościół katolicki obchodzi święto Objawienia Pańskiego, potocznie nazywane świętem Trzech Króli. W całym kraju organizowane są marsze i pochody połączone ze wspólnym śpiewaniem kolęd wokół bożonarodzeniowej szopki betlejemskiej.

- W dniu dzisiejszym obchodzimy również dzień modlitwy i pomocy misjom, którego tegorocznym hasłem są słowa „w Kościele jesteśmy misjonarzami” – mówił ks. Mariusz Żuczek, proboszcz parafii św. Mikołaja w Tymowej. Dzisiaj przypada także święto patronalne Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci, które co roku zbierają ofiary i modlą się za swoich rówieśników z krajów misyjnych – dodał tymowski duszpasterz, który na koniec odmówił modlitwę i udzielił wszystkim błogosławieństwa.

W tym roku, nasza redakcja odwiedziła „Tymowskie Betlejem” w którym nie tylko urządzono szopkę bożonarodzeniową, ale również zorganizowano pochód Trzech Króli, w którym wzięło udział wiele dzieci i młodzieży przebranych w stroje kolędników misyjnych. W żywej szopce można obejrzeć różne zwierzęta i ptaki, m.in. owce, kozy, świnki, krowę z cielakiem, osiołka, ptactwo ozdobne oraz kucyka.

- Już po raz drugi spotykamy się na Orszaku Trzech Króli. Mamy piękną polską tradycję wspólnego śpiewania kolęd, którą staramy się podtrzymywać i kultywować – mówi Barbara Janik, przewodnicząca KGW „Nowoczesna Gospodyni” w Tymowej. Już dzisiaj zapraszam na Wielkie Tymowskie Kolędowanie, które odbędzie się 28 stycznia – dodaje.

Ostatnio zmieniany piątek, 12 styczeń 2024 10:09