JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 64.

piątek, 05 czerwiec 2015 00:00

Uroczyste zakończenie peregrynacji

Napisane przez

Zgodnie z informacją podaną na plakatach uroczystości związane z zakończeniem Peregrynacji rozpoczną się w kościele bł. Karoliny Kózkówny w Tarnowie 13 czerwca 2015r. o godz. 10.00 nabożeństwem do Miłosierdzia Bożego. Prosimy, aby pielgrzymi, a także kapłani starali się przybyć do kościoła przed godz. 10.

Kapłani koncelebrujący przywożą ze sobą tylko alby ( i cingulum) i ubierają się w dolnym kościele pod chórem do godz. 10.40. O godz.10.45 ustawia się procesja na zewnątrz kościoła.

Na Mszę św. kończącą Peregrynację została przygotowana książeczka zawierająca wszystkie teksty mszalne. Będzie ona do dyspozycji wszystkich księży oraz części wiernych.

Autokary z pielgrzymami parkują na Alei Jana Pawła II od Ronda Reagana w kierunku autostrady. Pasażerowie dochodzą do kościoła pieszo. Księża parkują na parkingu południowym (przed kościołem), natomiast inne osoby poruszające się samochodami osobowymi na parkingu północnym (za kościołem) i przy sąsiadujących ulicach. Znakiem rozpoznawczym uczestników uroczystości niech będzie wizerunek Jezusa Miłosiernego umieszczony na przedniej szybie pojazdu. Przy parkowaniu należy bezwzględnie podporządkowywać się służbom porządkowym. Bardzo prosimy, aby zachęcić swoich parafian do pełnego wykorzystania samochodów prywatnych (komplet pasażerów) – dotyczy to także księży.

Na placu przykościelnym będą przygotowane toalety, natomiast na plebani będzie punkt pomocy medycznej.

Informujemy, że nikt nie będzie mógł wyjechać z parkingu przykościelnego przed odjazdem samochodu-kaplicy z Obrazem i relikwiami. Bardzo prosimy, aby podczas wyjeżdżania z parkingów zachować ostrożność i bezwzględnie podporządkować się poleceniom służb porządkowych (dotyczy to także kierunku wyjazdu).

Uroczystość będzie transmitowana przez Diecezjalne Radio RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz. Będzie również transmisja internetowa (video) na stronie diecezjalnej www.diecezja.tarnow.pl. Ze względu na transmisję osoby prywatne mogą robić zdjęcia czy filmy tylko na własny użytek z jednego, zajmowanego przez siebie miejsca (nie będzie mozliwości chodzenia po kościele). Nie przewiduje się żadnych wyjątków.

peregrynacja plakat zakonczenie 2015

Ostatnio zmieniany piątek, 05 czerwiec 2015 13:16