wtorek, 16 luty 2016 00:00

Przewodniczący KEP zaprosił Prezydenta na Jubileusz 1050-lecia Chrztu Polski

Napisane przez KEP
Przewodniczący KEP zaprosił Prezydenta na Jubileusz 1050-lecia Chrztu Polski arch. KEP

W imieniu Konferencji Episkopatu Polski, 15 lutego br., abp Stanisław Gądecki zaprosił Prezydenta RP Andrzeja Dudę na obchody Jubileuszu 1050-lecia Chrztu Polski.

Obchody jubileuszowe będą miały miejsce w Gnieźnie i w Poznaniu od 14 do 16 kwietnia br. Dnia 14 kwietnia w katedrze gnieźnieńskiej będzie celebrowana uroczysta Msza Święta. Uroczystości jubileuszowe zaplanowano również w Ostrowie Lednickim, gdzie na pamiątkę rocznicy chrztu zabrzmi dzwon „Mieszko i Dobrawa”. Obchody będą kontynuowane 15 kwietnia w Poznaniu, gdzie odbędzie się – po raz pierwszy poza Warszawą – Zgromadzenie Narodowe. 16 kwietnia w godzinach popołudniowych można będzie wysłuchać jubileuszowego Oratorium 966.pl w wykonaniu Filharmonii Poznańskiej. Następnie z fary do katedry poznańskiej przejdzie procesja maryjna, którą zakończy Eucharystia.

Już teraz można zgłaszać swój udział w świętowaniu 16 kwietnia na INEA Stadion w Poznaniu, gdzie oczekiwanych jest ok. 30 tys. osób. Centralnym wydarzeniem będzie Msza Święta z chrztem dorosłych i posłaniem do głoszenia Ewangelii. W drugiej części spotkania zaplanowano m.in. historyczny quiz multimedialny „Człowiek 1050-lecia” oraz musical „Jesus Christ Superstar” w wykonaniu Teatru Muzycznego w Poznaniu.