czwartek, 18 marzec 2021 12:54

Zaproszenie na Oratorium drogi Krzyżowej „Ślad Losu"

Napisane przez Monika Kulak - UM Zakliczyn

Dyrygent Chóru Cantando Canzoni i kapelmistrz Strażackiej Orkiestry Dętej w Filipowicach Dawid Nawalaniec lubi wyzwania i po maratonie kolędowym podjął się realizacji kolejnego dużego projektu. Tym razem pod batutą Nawalańca ćwiczy blisko 70 osobowy chór i 24 osobowa orkiestra pod wspólną nazwą "Zanurzeni w miłosierdziu" przygotowując oratorium „Ślad losu", które na początku lat 80-tych w Wyższym Seminarium Duchownym Redemptorystów w Tuchowie stworzyli redemptoryści: o. Wojciech Skroboszewski i o. Andrzej Wodka.

W roku 2017 grupa dziewięciu kleryków WSD w Tuchowie została zaproszona do okolicznych parafii, m.in. pw. Matki Bożej Anielskiej w Zakliczynie do zaśpiewania tej szczególnej drogi krzyżowej. W następnym roku pracę nad tym pięknym utworem rozpoczęły nowopowstałe chór i orkiestra "Zanurzeni w miłosierdziu", pod kierownictwem Dawida Nawalańca, który tego samego roku debiutował podczas Diecezjalnego Koncertu Uwielbienia w Zakliczynie w Uroczystość Bożego Ciała. Również w roku 2019 w kościele parafialnym pw. Matki Bożej Anielskiej w Zakliczynie można było uczestniczyć w tym wyjątkowym nabożeństwie pasyjnym. W ubiegłym roku z powodu wybuchu epidemii Covid-19 wszystkie zaplanowane wydarzenia zostały odwołane.

Oratorium "Ślad losu" to wyjątkowe nabożeństwo śpiewanej drogi krzyżowej, przygotowywane przez chór i orkiestrę "Zanurzeni w miłosierdziu" od końca stycznia. Tym razem w skład chóru wchodzą również członkowie chórów:
- Cantando Canzoni - chór Zakliczyńskiego Centrum Kultury,
- Parafialny Chór Cantores Sancti Jacobi z Powroźnika,
- Scholi Angelus.pl parafii pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Czchowie;
oraz członkowie Kapeli Opatkowice działającej przy Zakliczyńskim Centrum Kultury.

Oratorium odbędzie się w czterech terminach i w czterech różnych miejscach:
• 20 marca 2021 r. od g. 17.00 - kościół pw. św. Judy Tadeusza w Powroźniku
• 27 marca 2021 r. od g. 19.00 – bazylika Katedralna Narodzenia NMP w Tarnowie
• 28 marca 2021 r. od g. 19.00 - kościół parafialny pw. Matki Bożej Anielskiej w Zakliczynie
• 11 kwietnia 2021 r. g. 15.00 - kościół parafialny pw. św. Idziego Opata w Zakliczynie

Wydarzenia te zostały objęte honorowym patronatem przez JE ks. bp Andrzeja Jeża. Również Burmistrz Miasta i Gminy Zakliczyn Dawid Chrobak oraz Burmistrza Miasta i Gminy Uzdrowiskowej Muszyna Jan Golba objęli to wydarzenie swoim patronatem.

Zaprosiliśmy również do objęcia patronatem medialnym: telewizję Małopolskie.TV, telewizja Muszyna TV, RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz, portal internetowy sadeczanin.info, media Zakliczyńskiego Centrum Kultury oraz Tarnowskiego Gościa Niedzielnego.

Jednocześnie informujemy, że diecezjalne radio RDN Małopolska będzie transmitowało to wydarzenie w dniu 27 marca 2021 r. od g. 19.00 z bazylika Katedralnej Narodzenia NMP w Tarnowie.

sllos

Ostatnio zmieniany piątek, 19 marzec 2021 17:14