poniedziałek, 20 luty 2017 13:11

Sportowy sukces kapłanów z diecezji tarnowskiej

Napisane przez Grzegorz Golec/RDN Małopolska
Sportowy sukces kapłanów z diecezji tarnowskiej Grzegorz Golec/RDN

Tarnowscy księża po raz kolejny odnieśli sukces na boisku piłkarskim.

Tym razem reprezentacja kapłanów z diecezji tarnowskiej wzięła udział w 13 Mistrzostwach Polski Księży w piłce nożnej halowej, które odbyły się w Rzeszowie. Z Podkarpacia duchowni z diecezji tarnowskiej wrócili z tytułem drugiego wicemistrza Polski i brązowymi medalami. Tytuł Mistrza Polski zdobyli kapłani z diecezji kieleckiej, zaś srebrny medal trafił do księży z diecezji zamojsko-lubaczowskiej.

– Piłka nożna jest ważnym elementem w naszym duszpasterstwie – uważa kapitan zespołu ks. Paweł Skraba. – To mój szesnasty rok kapłaństwa i gra jest dobrym spędzeniem czasu, czy z lektorami czy też innymi grupami duszpasterskimi. Dobrze że jest czas realizować swoje pasje.

– Ważna była współpraca i gra drużynowa – podkreśla ks. Marcin Górski. – Razem z księdzem Antonim Królem tworzyliśmy bardzo zgrany duet. Zdobyliśmy bardzo dużo bramek. Jednak to był wkład całej drużyny, w której bardzo dobrze nam się grało.

– Już w seminarium rozwijaliśmy swoje umiejętności piłkarskie – zaznacza ks. Tomasz Rokosz. – Gdy rozpocząłem naukę, grałem jako bramkarz. Pamiętam że między słupkami spędziłem całe sześć lat. Nawet dwa lata temu zdobyliśmy brązowe medale podczas Mistrzostw Polski kleryków.

Drużyna diecezji tarnowskiej wystąpiła w składzie:

ks. Paweł Skraba – kapitan, parafia Św. Pawła Apostoła w Bochni

ks. Paweł Bogaczyk – prefekt Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie

ks. Piotr Burdacki – parafia Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Czarnej Tarnowskiej

ks. Marcin Górski – parafia Najświętszej Marii Panny Szkaplerznej w Szynwałdzie

ks. Leszek Grębski – parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Lubczy

ks. Antoni Król, najskuteczniejszy zawodnik mistrzostw – 12 zdobytych bramek; parafia Przemienienia Pańskiego i Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Kamienicy

ks. Tomasz Rokosz – parafia Najświętszej Marii Panny Szkaplerznej w Szynwałdzie

ks. Sławomir Szyszka – parafia Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Mielcu