wtorek, 18 wrzesień 2018 23:48

Najmłodszy stażem biskup świata na Wielkim Odpuście w Limanowej

Napisane przez
Najmłodszy stażem biskup świata na Wielkim Odpuście w Limanowej fot. ks.Marian Kostrzewa

Poniedziałek 17 września na Wielkim Odpuście w Limanowej odbywał się pod hasłem „Maryjo! Ochraniaj Kościół przed siłą wroga i naszą Polską Ojczyznę drogą”.

W tym dniu zawitał niecodzienny gość z Katowic - najmłodszy stażem biskup świata – bp Grzegorz Olszowski. Najmłodszy, gdyż swoją sakrę biskupią przyjął zaledwie pięć dni wcześniej. Pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej stała się więc jego pierwszą posługą poza macierzystą diecezją katowicką – wspomniał w słowach powitania proboszcz i kustosz Sanktuarium, ks. dr Wiesław Piotrowski podczas Mszy św. o 17.30.

Biskup Grzegorz wskazał w swojej homilii cechy dobrej matki. Jedną z najważniejszych jest wierność. „Dzisiaj Maryja mówi do mnie i do ciebie: synu, córko, ja nigdy o tobie nie zapomnę. Choćby niewiadomo co się stało, jakiej niewierności się dopuścisz. Ja nigdy o tobie nie zapomnę”. Biskup zaznaczył, że Maryja nie miała łatwego życia, począwszy od Zwiastowania, przez wydarzenia w Betlejem. „Nie tak marzyła sobie Maryja, nie sądziła, że w takich warunkach będzie rodzić Syna Bożego. Potem niepokój, wygnanie do Egiptu. Myślę, że każda matka może łatwo wyobrazić sobie, co czuła Maryja, gdy jej Dziecku groziło niebezpieczeństwo. Maryja nie miała łatwego życia. Bliskość Jezusa nie gwarantowała łatwego życia Maryi i Józefowi. My nieraz mamy podobnie... Ale Jezus jest z nami, w tych naszych boleściach, trudach"... – przypomniał Biskup.

Po zakończonym nabożeństwie, swoją Eucharystię o godz. 19.30 przeżywali członkowie Grupy Modlitewnej Świętego Ojca Pio, Grupy Brewiarzowej, Kół Koronkowych i Towarzystwa Przyjaciół WSD w Tarnowie. Towarzyszył im ks. infułat Władysław Kostrzewa, który wygłosił dla nich okolicznościową homilię.

„Od Kalwarii Maryja wypełnia swoją troskę o zbawienie każdego człowieka. Człowiek jednak pragnie urządzać swoje życie bez Boga. Wojny, wynaturzenia, moralna degradacja to skutek życia bez Boga. Maryja jako nasza Matka pragnie ochronić człowieka, narody, świat od katastrofy. Dlatego przychodzi w różne miejsca świata i wzywa nieustannie do modlitwy, pokuty, wzywa do zaprzestania obrażania Boga grzechami. Ale do realizacji tego wielkiego planu ratowania ludzkości przed potępieniem Maryja potrzebuje, zrozumcie to ukochani, Grupy Modlitewnej Świętego Ojca Pio, Grupy Brewiarzowej, Kół Koronkowych, Towarzystwa Przyjaciół WSD i każdego z nas, byśmy jak dzieci fatimskie stali się Jej współpracownikami w ratowaniu grzeszników” - apelował ks.infułat.

Zapraszamy do zapoznania się z programem Wielkiego Odpustu oraz oglądnięcia galerii zdjęć – KLIKNIJ TUTAJ, oraz wysłuchania wygłoszonych kazań.

Ostatnio zmieniany środa, 19 wrzesień 2018 10:29