środa, 24 październik 2018 08:53

Zaproszenie na rekolekcje dla gospodyń parafialnych oraz dla Apostolatu "Margaretka"

Napisane przez Ks. Bogusław Nagel / xmk

Krajowe Duszpasterstwo Apostolatu Modlitwy za Kapłanów zaprasza na następujące Rekolekcje:

1)  dla gospodyń parafialnych i osób pracujących w kuchni z tygodniowymi warsztatami zdrowego gotowania. Rekolekcje odbędą się w dniach 17 - 24 listopada 2018r. w Przytkowicach k. Krakowa.

Wszystkie Panie Gospodynie pracujące na plebaniach, w domach zakonnych i klasztorach zapraszamy na rekolekcje połączone z warsztatami zdrowego żywienia. Jest to też okazja, by samemu zadbać o zdrowie i skorzystać z wybranej diety. Dziś, gdy jedną z chorób cywilizacyjnych jest otyłość, coraz bardziej doceniamy wagę zdrowego żywienia. Kapłański tryb życia jest często ubogi w ruch. Gdy do tego dojdzie nieodpowiednia dieta, to znacznie wzrasta niebezpieczeństwo chorób.

2) dla Apostolatu Margaretka z dietą warzywno-owocową w dniach 24 listopada – 01 grudnia 2018r.

Dieta warzywno-owocowa jest formą postu – czyli powstrzymywaniem się od jedzenia. Z codziennego jadłospisu eliminujemy: mięso, nabiał i mąkę. Poprzez niedostateczne odżywianie z zewnątrz uaktywnione zostaje zastępcze odżywianie wewnętrzne. Dzięki temu organizm sam się leczy. Dostarczając organizmowi 400-600 kcal przestawiamy go na korzystanie z własnych zapasów białka i tłuszczu. Wydalana jest zbędna woda, usuwane zbędne komórki i ogniska zapalne, tłuszcz, kwas moczowy odłożony w stawach oraz zanika uczucie głodu. Same zaś warzywa i owoce to źródło witamin (zmiataczy wolnych rodników) i mikroelementów. Dieta warzywno-owocowa wskazana jest dla osób zdrowych w celach profilaktycznych oraz cierpiących na choroby takie jak: Alergia, astma, choroby zwyrodnieniowe stawów, kamica nerkowa, łuszczyca, miażdżyca, nadciśnienie, nadwaga lub otyłość, nawracające infekcje, zespół jelita nadwrażliwego, paradontoza, przewlekłe zapalenie wątroby, reumatoidalne zapalenie stawów, skaza moczanowa, stłuszczenie wątroby, choroba wrzodowa żołądka, wysoki cholesterol, zaparcia i choroby gastrologiczne, zgaga, syndrom przewlekłego zmęczenia, osteoporoza.

Rekolekcje prowadzi ks. dr Bogusław Nagel, krajowy duszpasterz Apostolatu Modlitwy za Kapłanów „Margaretka”.

Koszt uczestnictwa: 750zł. Zapisy i szczegółowe informacje: Fundacja „Oaza Życzliwości” 34-141 Przytkowice 292. Tel. 33 876 85 18 lub 728 950 472 www.przytkowice.pl

Ostatnio zmieniany czwartek, 25 październik 2018 13:04