piątek, 26 październik 2018 12:58

Listopadowa pielgrzymka na Jasną Górę to święto radiowców

Napisane przez Dorota Kunc/RDN Małopolska

Na 23 listopada planowany jest wyjazd pracowników RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz i ich rodzin oraz słuchaczy do Częstochowy. Pielgrzymka rozpoczyna obchody jubileuszu 25-lecia diecezjalnej rozgłośni.

– To czas, by się zatrzymać – mówi dyrektor ks. Piotr Adamczyk. – Nie tylko chcemy pojechać na pielgrzymkę na Jasną Górę, wsiąść do autobusu i przejechać kilkaset kilometrów, by wspólnie pobyć przed ikoną Jasnogórskiej Madonny, ale chcemy, każdy pewnie w inny sposób,  ale też razem, jako pracownicy radia, pozwolić się porwać Duchowi Świętemu, pozwolić sobie na taką refleksję nad tym kim jesteśmy, dlaczego tu pracujemy, jaką mamy misję – tłumaczy ks. Adamczyk.

Radiowcy będą uczestniczyć w wieczornej Mszy św. na Jasnej Górze oraz w Apelu Jasnogórskim.

– To dla pracowników radia ważny czas – dodaje dyrektor RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz, ks. Piotr Adamczyk. – Na tą pielgrzymkę zapraszamy radiowców. Tych, którzy pracują, tych, którzy pracowali i  chcą z nami pojechać, ale też naszych radiosłuchaczy, którzy chcą nam właśnie wtedy towarzyszyć w jasnogórskiej kaplicy podczas Apelu, który poprowadzi ks. bp Leszek Leszkiewicz. W czasie Mszy Świętej na Jasnej Górze chcemy dokonać aktu zawierzenia Tej, która jest dla nas wzorem słuchania, bo Maryja jest Tą, która potrafiła słuchać tak bardzo, że w niej Słowo stało się ciałem – zapowiada dyrektor radia RDN.

Zapisy na pielgrzymkę jeszcze do 10 listopada w sekretariacie RDN w Tarnowie przy ul. Bema 14, w Nowym Sączu – Plac Kolegiacki 4, lub telefonicznie (14 kierunek 627 50 50).

Koszt to 60 złotych.

Wyjazd 23 listopada o 14.30, powrót około 1.00 w nocy.

Ostatnio zmieniany piątek, 26 październik 2018 13:03