piątek, 09 listopad 2018 21:54

Napisane przez Ewa Biedroń
Poznajcie laureatów Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki i Pieśni Religijnej „Miłosierdzie Boże Wyśpiewać Chcę” Foto Ewa Biedroń

Zofia Sydor z Krakowa zdobyła Grand Prix Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki i Pieśni Religijnej „Miłosierdzie Boże Wyśpiewać Chcę”.

Parafia Miłosierdzia Bożego w Tarnowie gościła czterystu uczestników z całej Polski. Laureatka wykonała utwór „Wśród tylu dróg”

– To pieśń skierowana do Maryi, o to żeby nad nami czuwała i kierowała naszym życiem. Śpiewam od trzeciego roku życia, uczestniczę w festiwalach, zawsze jest miło być zauważonym – dodaje.

Zespół Panda z Jonin wygrał w kategorii grup dziecięcych.

– Bardzo się cieszymy. Nie spodziewałyśmy się. Dużo się tutaj nauczyłyśmy m.in. spokoju na scenie. Na koszulkach mamy wizerunek papieża Jana Pawła II, ponieważ jest on patronem naszej szkoły – mówią dziewczęta.

Ks. prof. Andrzej Zając, przewodniczący jury podkreśla, że były także utwory patriotyczne.

– Wątek patriotyczny musiał się przewijać w przeddzień rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Niektóre teksty są bardzo piękne – dodaje.

Festiwal odbył się po raz siódmy.

WYNIKI VII OGÓLNOPOLSKIEGO FESTIWALU PIOSENKI I PIEŚNI RELIGIJNEJ „MIŁOSIERDZIE BOŻE WYŚPIEWAĆ CHCĘ” – TARNÓW 2018

GRAND PRIX FESTIWALU – Zofia Sydor – Kraków

PRZEDSZKOLAKI