sobota, 24 listopad 2018 12:46

Jubileuszowa pielgrzymka na Jasną Górę z okazji 25-lecia Radia RDN

Napisane przez Agnieszka Kozioł/RDN
Jubileuszowa pielgrzymka na Jasną Górę z okazji 25-lecia Radia RDN  www.rdn.pl

– Czas pełen łaski i zawiązania wspólnoty – tak o radiowej pielgrzymce do Częstochowy wypowiadają się uczestnicy, którzy jako wielka radiowa rodzina pokłonili się przed Tronem Matki Bożej podczas piątkowej Mszy św. wieczornej i Apelu Jasnogórskiego w tym wyjątkowym miejscu.

Słuchacze pielgrzymujący na Jasną Górę wieźli w sercu szczególne intencje. – Do Matuchny w Częstochowie jadę prosić o cud. Jasna Góra jest dla mnie szczególnym miejscem, ponieważ tutaj zawsze mogę pobyć w spokoju i ten spokój tutaj odnajduję i potem mogę z właściwej perspektywy patrzeć na swoje życie. Wielki czas dla mnie i dla radiowej rodziny. To szczególny czas, przede wszystkim dziękczynienia. Chcę też zawierzyć Matce Bożej moją rodzinę i pracowników Radia RDN – mówią słuchacze.

Dla radiowców pielgrzymka to szczególny czas. – Jest podziękowaniem za radio, za 25 lat jego działalności. Pamiętamy o tych, którzy tworzyli rozgłośnię Diecezji Tarnowskiej, modlimy się za ludzi, którzy pracowali przez te lata w radiu i oczywiście za nas, którzy teraz tworzymy Radio RDN. Kontynuujemy to, co kiedyś zaczynali nasi poprzednicy. Pielgrzymka radiowa na Jasną Górę to ważny element w naszym życiu radiowców. To takie naładowanie akumulatorów i moment wyciszenia – dodają.

Mszy św. przewodniczył bp Leszek Leszkiewicz.

Na Jasną Górę, w czterech autobusach, pielgrzymowało łącznie ponad 200 osób z Tarnowa i Nowego Sącza. To duchowni, pracownicy radia i ich rodziny, słuchacze i członkowie Klubu Dobrze Nastawionych.

Ostatnio zmieniany poniedziałek, 26 listopad 2018 10:10