DEI REGNO SERVIRE - 25 LISTOPADA 2018 ROKU
Maria Adamczyk – parafia Nawiedzenia NMP w Tuchowie (przez 30 lat z wielkim zaangażowaniem podejmowała posługę w Poradni Rodzinnej w parafii Nawiedzenia NMP w Tuchowie).
Krystyna Armatys – parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Wielkiej Wsi (prezes parafialnego oddziału Akcji Katolickiej, należy również do parafialnego Zespołu Synodalnego).
Maria Bobak – parafia św. Marcina Biskupa w Czarnym Potoku (prezes parafialnego oddziału Akcji Katolickiej, bardzo zaangażowana w życie parafialne).
Jacek Brożek – parafia św. Józefa Oblubieńca NMP w Luszowicach (od 30 lat pełni posługę organisty w parafii Luszowice, prowadzi chór parafialny, należy do parafialnej Rady Duszpasterskiej i parafialnego Zespołu Synodalnego).
Andrzej Cetera – parafia Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Porębie Radlnej (bardzo zaangażowany w dzieło ochrony zabytków na terenie diecezji tarnowskiej oraz w życie parafialne).
Cecylia Choroba – parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Delastowicach (zelatorka Róży Różańcowej, bardzo zaangażowana w życie parafialne).
Maria i Stanisław Chronowscy – parafia Narodzenia NMP w Krużlowej (p. Maria należy do parafialnego oddziału Akcji Katolickiej oraz parafialnego oddziału Caritas, p. Stanisław należy do parafialnej Rady Duszpasterskiej i parafialnej Rady Ekonomicznej, bardzo zaangażowani w życie parafialne).
Stanisław Chryczyk – parafia Znalezienia Krzyża Świętego w Ochotnicy Dolnej (należy do parafialnej Rady Duszpasterskiej i parafialnej Rady Ekonomicznej, bardzo zaangażowany w życie parafialne).
Barbara Gaweł – parafia Niepokalanego Serca NMP w Grabnie (prezes parafialnego oddziału Akcji Katolickiej, należy także do parafialnego Zespołu Synodalnego).
Halina Giża – parafia Trójcy Przenajświętszej w Dulczy Wielkiej (od 20 lat pełni posługę gospodyni na plebanii w parafii Dulcza Wielka, bardzo zaangażowana w życie parafialne).
Antoni Głąb – parafia św. Jakuba Młodszego Apostoła w Powroźniku (nadzwyczajny szafarz Komunii świętej, wieloletni opiekun i przewodnik po zabytkowej cerkwi w Wojkowej, bardzo zaangażowany w życie parafialne).
Danuta Hejmej – parafia Miłosierdzia Bożego w Starym Sączu (prowadzi parafialną scholę dziecięcą, pomaga grupie teatralnej młodzieży, bardzo zaangażowana w życie parafialne).
Maria Hołyst – parafia św. Antoniego Opata w Męcinie (należy do parafialnego oddziału Akcji Katolickiej, zelatorka Róży Różańcowej, bardzo zaangażowana w życie parafialne).
Mariusz Horowski – parafia Nawiedzenia NMP w Nawojowej (nadzwyczajny szafarz Komunii świętej, od 16 lat prowadzi parafialną Poradnię Rodzinną, należy do parafialnej Rady Duszpasterskiej i parafialnego Zespołu Synodalnego).
Dariusz Idzior – parafia NMP Królowej Polski w Ostrowie (należy do parafialnej Rady Duszpasterskiej i parafialnego Zespołu Synodalnego, bardzo zaangażowany w życie parafialne).
Alicja Kapusta – parafia Nawiedzenia NMP w Domosławicach (w czasach PRL w jej domu mieścił się punkt katechetyczny, przez wiele lat należała do parafialnego zespołu Caritas, zelatorka Róży Różańcowej, bardzo zaangażowana w życie parafialne).
Józef Kmiecik – parafia św. Michała Archanioła w Ujanowicach (należy do parafialnej Rady Duszpasterskiej, bardzo zaangażowany w życie parafialne).
Teresa Korabiowska – parafia Matki Bożej Różańcowej w Paszczynie (prezes Rycerstwa Niepokalanej w parafii Paszczyna, należy do parafialnej Rady Duszpasterskiej i parafialnego Zespołu Synodalnego, autorka tomu wierszy o Matce Bożej).
Barbara Kowalska – parafia Wszystkich Świętych w Bobowej (należy do Róży Różańcowej im. Ks. Jana Czuby, prowadzi kronikę parafialną, należała do parafialnej Rady Duszpasterskiej i grupy teatralnej).
Aleksandra Kuboń – parafia Imienia NMP w Olszynach (bardzo zaangażowana w życie parafialne, matka wielodzietnej rodziny).
Jan Kulig – parafia Miłosierdzia Bożego w Podłopieniu ( od 35 lat pełni posługę kościelnego w parafii Podłopień, należy do parafialnej Rady Duszpasterskiej, bardzo zaangażowany w życie parafialne).
Stefan Luszowiecki – parafia św. Józefa Oblubieńca NMP w Luszowicach (bardzo zaangażowany w prace gospodarcze i remontowe w parafii Luszowice, należy do parafialnej Rady Ekonomicznej i parafialnego Zespołu Synodalnego).
Józef Łagosz – parafia św. Józefa Oblubieńca NMP w Kątach (należy do parafialnej Rady Duszpasterskiej, przewodniczący parafialnej Rady Ekonomicznej, bardzo zaangażowany w życie parafialne).
Bogusława Kazimiera Moryc – parafia św. Marii Magdaleny i św. Stanisława BM w Szczepanowie (prowadzi sklepik sanktuaryjny, należy do Stowarzyszenia Rodzin Katolickich Diecezji Tarnowskiej, parafialnej Rady Duszpasterskiej i parafialnego Zespołu Synodalnego).
Anna Niemiec – parafia Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Łysej Górze (prezes parafialnego oddziału Akcji Katolickiej, sekretarz parafialnej Rady Duszpasterskiej, należy też do parafialnego Zespołu Synodalnego).
Kazimierz Niemiec – parafia Matki Bożej Szkaplerznej w Szerzynach (od 33 lat pełni posługę organisty w parafii Szerzyny, przez wiele lat prowadził chór parafialny, bardzo zaangażowany w życie parafialne).
Czesław Olchawski – parafia Narodzenia NMP w Krużlowej (należy do parafialnego oddziału Akcji Katolickiej, parafialnej Rady Duszpasterskiej i parafialnej Rady Ekonomicznej).
Stanisław Piech – parafia Matki Boskiej Częstochowskiej w Łękawce (nadzwyczajny szafarz Komunii świętej, założyciel i zelator męskiej Róży Różańcowej).
Jarosław Pięta – parafia św. Józefa Oblubieńca NMP w Skrzyszowie (nadzwyczajny szafarz Komunii świętej, bardzo zaangażowany w życie parafialne).
Józef Pis – parafia Niepokalanego Serca NMP w Tarnowie - Klikowej (przez wiele lat należał do parafialnej Rady Duszpasterskiej, bardzo zaangażowany w życie parafialne).
Elżbieta Polak – parafia św. Marii Magdaleny i św. Stanisława BM w Szczepanowie (od 20 lat pełni posługę gospodyni i kucharki w parafii Szczepanów, prowadzi dziewczęcy zespół „Oremus”, należy do Stowarzyszenia Rodzin Katolickich Diecezji Tarnowskiej, parafialnej Rady Duszpasterskiej i parafialnego Zespołu Synodalnego).
Mateusz Popiół – parafia św. Michała Archanioła w Wierchomli Wielkiej (nadzwyczajny szafarz Komunii świętej, należy do parafialnego oddziału Akcji Katolickiej).
Robert Rybak – parafia Niepokalanego Serca Maryi w Szczepanowicach (prezes Diecezjalnego Instytutu Akcji Katolickiej, nadzwyczajny szafarz Komunii świętej, sekretarz parafialnego Zespołu Synodalnego).
Narcyz Sadłoń – parafia Wniebowzięcia NMP w Rzepienniku Biskupim (należy do parafialnej Rady Duszpasterskiej i parafialnego Zespołu Synodalnego, bardzo zaangażowany w życie parafialne).
Grażyna Sęk – parafia Matki Bożej Pocieszenia w Wierzchosławicach (prezes parafialnego oddziału Akcji Katolickiej, sekretarz parafialnego Zespołu Synodalnego, bardzo zaangażowana w życie parafialne).
Krystyna Sukiennik – parafia św. Jana Chrzciciela w Łącku (należy do parafialnego oddziału Akcji Katolickiej i parafialnego Zespołu Synodalnego, prezes Klubu Seniora „Św. Michał”, bardzo zaangażowana w prace związane z wystrojem kościoła parafialnego).
Józef Szabla – parafia św. Antoniego Padewskiego w Gołkowicach (wiceprezes parafialnego oddziału Akcji Katolickiej, należy do parafialnej Rady Duszpasterskiej i parafialnej Grupy Teatralnej).
Tadeusz Szumlański – parafia Miłosierdzia Bożego w Rzepienniku Strzyżewskim (nadzwyczajny szafarz Komunii świętej, pełni posługę kościelnego w parafii Rzepiennik Strzyżewski, należy do parafialnej Rady Duszpasterskiej, parafialnej Rady Ekonomicznej, parafialnego Oddziału Caritas, parafialnego Zespołu Synodalnego).
Małgorzata Toboła – parafia Miłosierdzia Bożego w Brzesku (należy do parafialnej Rady Duszpasterskiej i parafialnego oddziału Akcji Katolickiej, redaktor naczelna parafialnej gazetki, prowadzi też kronikę parafialną).
Józef Trościańczuk – parafia Trójcy Przenajświętszej w Mielcu (pełni posługę zakrystianina, nadzwyczajny szafarz Komunii świętej, zelator Róży Różańcowej, przez wiele lat należał do parafialnego oddziału Caritas).
Grzegorz Wawryka – parafia NMP Matki Kościoła i św. Jakuba Apostoła w Brzesku (należy do parafialnej Rady Duszpasterskiej i Róży Różańcowej, współorganizator Brzeskich Dni Jakubowych i Diecezjalnego Święta Chleba, wspiera Brzeski Konkurs Kolęd i Pastorałek o Muszle św. Jakuba, bardzo zaangażowany w życie parafialne).
Mariusz Tadeusz Węgiel – parafia św. Maksymiliana Marii Kolbego w Gruszowie Wielkim (zastępca przewodniczącego parafialnej Rady Duszpasterskiej, należy do parafialnego Zespołu Synodalnego).
Halina Węgrzyn – parafia św. Jana Pawła II w Nowym Sączu (prezes zarządu Diecezjalnej Rodziny Szkół im. Jana Pawła II, matka wielodzietnej rodziny).
Zofia i Bogdan Wielkiewicz – parafia Przemienienia Pańskiego w Koszycach Wielkich (należą do Stowarzyszenia Rodzin Katolickich, bardzo zaangażowani w życie parafialne).
Wiesława Wojtanowska – parafia Nawiedzenia NMP w Tuchowie (przez 32 lata z wielkim zaangażowaniem podejmowała posługę w Poradni Rodzinnej w parafii Nawiedzenia NMP w Tuchowie).
Edward Zabiegała – parafia św. Sebastiana w Strzelcach Wielkich (bardzo zaangażowany w życie parafialne, zasłużony w dziele budowy nowego kościoła w Strzelcach Wielkich).
Marian Zalewski – parafia św. Bartłomieja Apostoła w Szczurowej (od wielu lat bardzo zaangażowany w działalność charytatywną i społeczną oraz w dzieło ochrony zabytków w Gminie Szczurowa).
Stanisław Czesław Zamora – parafia św. Wojciecha BM w Bolesławiu (nadzwyczajny szafarz Komunii świętej, należy do parafialnej Rady Duszpasterskiej i Modlitewnej Grupy Bożego Miłosierdzia, bardzo zaangażowany w życie parafialne).
Zapraszamy do oglądnięcia relacji filmowych z tego wydarzenia.