niedziela, 13 styczeń 2019 20:38

Spotkanie Kolędników Misyjnych w Szymbarku [FILMY, ZDJĘCIA]
Galeria zdjęć  Galeria video

Napisane przez ks.Krzysztof Czermak / multimedia: ks.Marian Kostrzewa
Spotkanie Kolędników Misyjnych w Szymbarku [FILMY, ZDJĘCIA] fot. ks.Marian Kostrzewa

W kościele pw. Matki Bożej Szkaplerznej w Szymbarku spotkało się niemal 1400  kolędników misyjnych z 52 parafii diecezji tarnowskiej.

Dzieciom towarzyszyli opiekunowie: 25 księży, niemal tyle samo sióstr zakonnych i ponad 180 opiekunów świeckich. Eucharystii przewodniczył ks. bp Andrzej Jeż. W swoim kazaniu ksiądz biskup zwrócił uwagę na kolędowanie jako na środek stawania się lepszym, ale też na dobro czynione dla innych. Wspominając swoją wizytę w Kamerunie w szkole dla dzieci głuchoniemych w Bertoua, docenił wysiłek kolędników, którzy pozwalają dzieciom, również tym, o których rozwój intelektualny nikt się nie troszczy, funkcjonować w społeczeństwie jak inne dzieci. Wezwał też słuchaczy, by swoją wrażliwość misyjną przedłużali w ciągu całego roku przez żywe uczestniczenie w Papieskim Dziele Misyjnym Dzieci.

W konkursie „Spieszmy do Betlejem” na najładniejsze stroje I miejsce jury przyznało grupie z parafii Iwkowej, II – z parafii Szymbark, a III – parafii Tymowa. Nagrody wręczył laureatom ksiądz biskup. Zostały też rozdane nagrody za udział w konkursie na wiedzę o misjach w Boliwii prowadzonych przez tarnowskich księży.

Kolędnicy i pozostali uczestnicy mieli możliwość spotkania się z p. Izabelą Cywą, byłą dyrektorką szpitala w Bagandou w Republice Środkowoafrykańskiej, który jest dziełem kolędników misyjnych. Słuchali też świadectwa ks. Łukasza Niemca z Kazachstanu, który przedstawił sytuację dzieci w kraju jego posługi, jako całkowicie różną od tej, której doświadczają dzieci polskie. Oglądnęli też strony albumu wydanego z okazji 25-cia przedsięwzięcia kolędników misyjnych w diecezji tarnowskiej. Nie brakło czasu na wspólną zabawę i wspólne chwalenie Pana Boga. Ułatwiły to dzieciom panie Gabriela Pyzia i Martyna Snopkowska. Gorąca herbata i drożdżówka pomogły w radosnym przeżyciu tego spotkania.

Śpiewom kolędników towarzyszył zespół muzyczny z parafii, która otworzyła gościnne drzwi kolędnikom.

Aby oglądnąć galerię zdjęć w wysokiej rozdzielczości Flickr, kliknij TUTAJ. Zapraszamy także do oglądnięcia reportażu z tego wydarzenia oraz filmu z homilią ks.Biskupa.

Ostatnio zmieniany środa, 16 styczeń 2019 13:50