poniedziałek, 14 styczeń 2019 12:20

Błogosławieństwo przed wylotem [FILM]

Napisane przez Ewa Biedroń

Biskup tarnowski Andrzej Jeż udzielił błogosławieństwa młodym, którzy lecą do Panamy. Uczestnicy ŚDM w drodze na lotnisko do Warszawy odwiedzili dom biskupi przy ul. Mościckiego w Tarnowie.

– Życzę Wam tego, żebyście dobrze spędzili ten czas, abyście godnie reprezentowali Kościół lokalny i Kościół w Polsce, abyście umocnili wiarę, nadzieję i miłość, nawiązali przyjaźnie i wrócili tutaj pełni mocy Ducha  Świętego, żeby głosić Ewangelię w naszych wspólnotach  – powiedział bp Jeż podczas spotkania z młodzieżą.

Grupa liczy 61 osób. To młodzi, kapłani, siostry zakonne  a także wolontariusz Krajowego Biura Organizacyjnego, który będzie pomagał pielgrzymom.

Największą parafialną grupą udającą się z diecezji tarnowskiej do Panamy jest delegacja z Kąclowej. Liczy ona 13 osób .

– Głównie to zasługa księdza Jacka, że nas zmobilizował. Organizowaliśmy kiermasze. Cała parafia nam pomagała, a  przede wszystkim rodzice. Za pomocą mediów społecznościowych będziemy w kontakcie. Będziemy wrzucać zdjęcia – opowiadają młodzi.

Młodzi z diecezji tarnowskiej włączą się w organizację katechez dla Polaków – informuje Alicja Majda, koordynator wyjazdu na ŚDM.

– Przez trzy dni wydarzeń centralnych będą odbywać się katechezy w języku polskim. Jako diecezja tarnowska odpowiadamy za jedno takie miejsce, gdzie będziemy ewangelizować, animować i modlić się z pielgrzymami  z Polski, dlatego zabraliśmy mocną grupę muzyczną – dodaje.

Łącznie do Panamy z diecezji tarnowskiej udaje się 85 osób. Dwie grupy poleciały już wcześniej.

Młodzi i ich duszpasterze zachęcają diecezjan, a zwłaszcza młodych do codziennej modlitwy w intencji ŚDM, papieża, Panamczyków i wszystkich pielgrzymów.

W poniedziałek przed 6 rano młodzi wylecieli do Panamy.

Relacja z lotniska.

Ostatnio zmieniany wtorek, 15 styczeń 2019 08:39