wtorek, 29 styczeń 2019 08:45

Napisane przez
Znamy laureatów Brzeskiego Konkursu Kolęd i Pastorałek "O Muszlę św.Jakuba" [ZDJĘCIA] fot. ks.Marian Kostrzewa

Ostatnie dni przed świętem Matki Bożej Gromnicznej to czas, kiedy powoli żegnamy się z kolędami i pastorałkami i coraz rzadziej słyszymy je podczas liturgii czy innych okolicznościowych wydarzeń.

Tymczasem w powiecie brzeskim jest wręcz  odwrotnie, gdyż tradycja wspólnego kolędowania od dawna jest bardzo pielęgnowana. Dlatego nikogo nie dziwi fakt, że wielką popularnością cieszy się tam organizowany po raz czternasty Brzeski Konkurs Kolęd i Pastorałek „O Muszlę św.Jakuba Apostoła”. Dyrektorem konkursu od 7 lat jest ks. mgr Jacek Walczyk.

Do konkursu zgłosiło się 50 podmiotów wykonawczych, które przesłuchano w ostatnią sobotę w Sali Widowiskowej Centrum Biblioteczno – Kulturalnego w Brzesku.

Następnego dnia, w niedzielę 27 stycznia, nastąpiło uroczyste ogłoszenie laureatów Konkursu i wręczenie nagród.

Jurorzy w składzie: mgr Marcelina Gawron – przewodnicząca, mgr Adam Jarzmik oraz mgr Jarosław Kaganiec postanowiło przyznać następujące nagrody w poszczególnych kategoriach:

Przedszkolaki

1. Julia Styrna i Paulina Chudyba - parafia Borzęcin
2. The magic band - Dębińskie Centrum Kultury
3. Schola Bliżej Nieba - parafia Okocim

Grand PRIX XIV Brzeskiego Konkursu Kolęd i Pastorałek „O Muszlę św. Jakuba – Brzesko 2019” zdobyła Karolina Płaneta reprezentująca parafię Dębno. Jury jednogłośnie doceniło dobrą technikę wokalną solistki, intonację, poruszającą interpretację i naturalność przekazu.

Konkurs zakończył występ uczestników warsztatów wokalnych organizowanych dla uczestników konkursu przez Przewodniczącą Jury, p.Gawron.

Zapraszamy do oglądnięcia zdjęć w naszej fotogalerii FLICKR - kliknij TUTAJ.

Ostatnio zmieniany środa, 30 styczeń 2019 21:58