piątek, 08 luty 2019 09:10

#WszyscyZaJednego – 10 marca modlitwa w intencji Papieża

Napisane przez BP KEP
#WszyscyZaJednego – 10 marca modlitwa w intencji Papieża Foto Grzegorz Golec/RDN Małopolska

Wspólnoty Ruchu Lednickiego Lednica 2000 zapraszają do modlitewnego szturmu w intencji Ojca Świętego w niedzielę, 10 marca 2019 roku. Akcja „Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego” organizowana jest już po raz drugi z okazji rocznicy wyboru papieża Franciszka.

„Chcemy wspólnie chwycić się za ręce i modlić się za Ojca Świętego Franciszka” – wyjaśnia kl. Rafał Orzechowski, inicjator i organizator akcji „Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego”. „Modlitwa jest zawsze działaniem Ducha Świętego, a Duch Święty często mówi przez młodych ludzi. Także ta inicjatywa jest dla nas wielką radością” – podkreśla ks. dr Michał Cherubin, prefekt Wyższego Seminarium Duchownego w Łomży, w którym studiuje inicjator akcji.

Aby wziąć udział w akcji „Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego”, należy pomodlić się różańcem indywidualnie lub w grupie w intencji Ojca Świętego. Miejscem modlitwy może być kościół, szkoła, dom, a nawet park. „Modlitwa wspólnotowa ma wielką moc. Nie liczy się, gdzie to zrobisz, ponieważ najważniejsza jest intencja, w której westchniesz do Boga” – zachęcają organizatorzy akcji.

Jak wyjaśniają, 13 marca przypada 6. rocznica konklawe, podczas którego wybrano nowego papieża. „Jest to środa, dlatego działanie rozpoczniemy już w niedzielę 10 marca, aby każdy mógł dołączyć do naszej Armii Modlitwy” – zapraszają. Ponadto zachęcają do organizowania grup modlitewnych w swoich miejscowościach. Rok temu wydarzenie to zjednoczyło ponad 70 grup na trzech kontynentach. Akcję patronatem honorowym objął przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki.

Aby dołączyć do akcji, wystarczy wypełnić odpowiedni formularz dostępny na stronie Ruchu Lednickiego: https://bit.ly/2AFmfV0formularz. „Nie chcemy organizować jednorazowej akcji, która zgaśnie jak zapalona zapałka, lecz pragniemy, aby to była długofalowa inicjatywa, która niczym płonąca lampa będzie nam przypominała o potrzebie modlitwy za Ojca Świętego” – mówi kleryk Rafał Orzechowski, pomysłodawca inicjatywy. Stąd pomysł, aby stworzyć Armię Modlitwy i by modlitwa trwała cały rok.

„Nie ma znaczenia, ile masz lat, gdzie mieszkasz oraz czym się interesujesz, tak samo jak w czerwcu WSZYSCY spotykają się na Polach Lednickich, tak samo w marcu wszyscy zjednoczymy się na wspólnej modlitwie” – czytamy na stronie internetowej Ruchu Lednickiego.

Więcej informacji nt. akcji można uzyskać pod adresem:

BP KEP