środa, 06 marzec 2019 08:22

Kocham cię … życie. Peregrynacja figury Matki Bożej Brzemiennej

Napisane przez Marek Białka
Kocham cię … życie. Peregrynacja figury Matki Bożej Brzemiennej fot. Marek Białka

Parafia św. Marcina w Gnojniku przyjęła figurę Matki Bożej Brzemiennej, która peregrynuje wśród wspólnoty wiernych, dla których życie stanowi najwyższą wartość.

Figurze Maryi w stanie błogosławionym „towarzyszą” relikwie św. Jana Pawła II, który był wielkim Jej czcicielem. Papież Polak wielokrotnie mówił, że pilnie potrzebna jest wielka modlitwa za życie, przenikająca cały świat. Obrona życia i jego umacnianie jest podstawowym zadaniem, które Bóg powierza każdemu człowiekowi. Naruszenie prawa człowieka do życia w momencie jego poczęcia narusza ład moralny, dlatego Kościół broni prawa do życia, nie tylko z uwagi na majestat Stwórcy, ale przede wszystkim rze względu na dobro człowieka.

–  Peregrynacja tej cudownej figury jest wymownym znakiem obrony życia, jaki od dawna krzewimy w naszej parafii - mówi ks. Marian Zapiór, proboszcz parafii. Co roku wielu naszych parafian podejmuje duchową adopcję dziecka poczętego. Prowadzimy również modlitwy i krucjatę w obronie życia nienarodzonych - dodaje.

Szukaj w serwisie

Search - K2 Improved Search Plugin by Offlajn
Przeszukuj - Kategorie
Przeszukuj - Kontakty
Przeszukuj - Artykuły
Przeszukuj - Doniesienia
Przeszukuj - Tagi

Nowości w serwisie

KALENDARZ LITURGICZNY


17 czerwca
św. Brata Alberta Chmielowskiego, zak. wspomnienie obow.
Liturgia Godzin:
ze wsp. (Psałterz: III Tydzień)
Msza św.:

wł. o św., pf. o zak. (nr 74)
2 Kor 6, 1-10; Ps 98(97), l. 2-3ab. 3cd-4; Mt 5, 38-42

Adoracja:
Kąclowa i Mogilno
Zmarli kapłani:

2006 Ks. Tadeusz Derendal, duszp. PMK we Francji
2014 Ks. Stanisław Kempa, duszp. w USA (arch. bostońska)
2018 Ks. Stanisław Dudek, duszp. w USA (diec. Buffalo)

Mapa

Adres

KURIA DIECEZJALNA

33-100 Tarnów, ul. Legionów 30
tel. centrala 14-63-17-300, fax 14-63-17-309
e-mail:kuria(at)diecezja.tarnow.pl

Znajdź nas na:

facebook a youtube a
twitter a flickr a

Please publish modules in offcanvas position.

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES
Informujemy, iż w celu optymalizacji treści dostępnych w naszym serwisie, dostosowania ich do Państwa indywidualnych potrzeb korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies na urządzeniach końcowych użytkowników. Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dalsze korzystanie z naszego serwisu internetowego, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, iż użytkownik akceptuje stosowanie plików cookies. Czytaj więcej Polityka prywatności Informację cookies strony internetowej zapewnia diecezja.tarnow.pl