środa, 06 marzec 2019 08:22

Kocham cię … życie. Peregrynacja figury Matki Bożej Brzemiennej

Napisane przez Marek Białka
Kocham cię … życie. Peregrynacja figury Matki Bożej Brzemiennej fot. Marek Białka

Parafia św. Marcina w Gnojniku przyjęła figurę Matki Bożej Brzemiennej, która peregrynuje wśród wspólnoty wiernych, dla których życie stanowi najwyższą wartość.

Figurze Maryi w stanie błogosławionym „towarzyszą” relikwie św. Jana Pawła II, który był wielkim Jej czcicielem. Papież Polak wielokrotnie mówił, że pilnie potrzebna jest wielka modlitwa za życie, przenikająca cały świat. Obrona życia i jego umacnianie jest podstawowym zadaniem, które Bóg powierza każdemu człowiekowi. Naruszenie prawa człowieka do życia w momencie jego poczęcia narusza ład moralny, dlatego Kościół broni prawa do życia, nie tylko z uwagi na majestat Stwórcy, ale przede wszystkim rze względu na dobro człowieka.

–  Peregrynacja tej cudownej figury jest wymownym znakiem obrony życia, jaki od dawna krzewimy w naszej parafii - mówi ks. Marian Zapiór, proboszcz parafii. Co roku wielu naszych parafian podejmuje duchową adopcję dziecka poczętego. Prowadzimy również modlitwy i krucjatę w obronie życia nienarodzonych - dodaje.

Szukaj w serwisie

Search - K2 Improved Search Plugin by Offlajn
Przeszukuj - Kategorie
Przeszukuj - Kontakty
Przeszukuj - Artykuły
Przeszukuj - Doniesienia
Przeszukuj - Tagi

Komunikaty

Nowości w serwisie

logo DT 300

ADRES: KURIA DIECEZJALNA

33-100 Tarnów, ul. Legionów 30
tel. centrala 14-63-17-300, fax 14-63-17-309
e-mail:kuria(at)diecezja.tarnow.pl

Administrator danych osobowych informuje, że wszystkie dane osobowe na stronie internetowej diecezji tarnowskiej umieszczone zostały za zgodą osób, których dane dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa.

Please publish modules in offcanvas position.

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES
Informujemy, iż w celu optymalizacji treści dostępnych w naszym serwisie, dostosowania ich do Państwa indywidualnych potrzeb korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies na urządzeniach końcowych użytkowników. Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dalsze korzystanie z naszego serwisu internetowego, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, iż użytkownik akceptuje stosowanie plików cookies. Czytaj więcej Polityka prywatności Informację cookies strony internetowej zapewnia diecezja.tarnow.pl