środa, 06 marzec 2019 09:27

Przeczytaj całe Pismo Święte w 90 dni!

Napisane przez informacja prasowa

Zastanawiasz się nad tegorocznym postanowieniem wielkopostnym? Organizatorzy projektu Biblia90dni zapraszają Cię do wspólnego czytania Pisma Świętego w ciągu 90 dni, rozpoczynając 6 marca 2019 w Środę Popielcową.

Tak często podejmujemy wielkopostne postanowienia, chcemy zmienić coś w naszym życiu. Tymczasem pomysłodawcy akcji chcą zacząć od rzeczy podstawowej – poznawania Boga, a przez to doświadczenia miłości i łaski Bożej, która przemienia ludzkie serca.

„Z serca dziękuję za piękną i owocną inicjatywę realizacji projektu "Biblia90dni" – głoszenia i poznawania Słowa Objawionego.” – napisał bp Romuald Kamiński, ordynariusz Diecezji Warszawsko-Praskiej.

„Projekt Biblia90dni nie tylko poddaje propozycję całościowej lektury Pisma Świętego w stosunkowo krótkim czasie, czyniąc z jego uczestników jedyną w swoim rodzaju wspólnotę wiary. Jest to także aktywizacja wiernych do osadzenia relacji z Chrystusem i Kościołem na trwałym, mocnym fundamencie, jakim jest zakorzenienie się w Słowie Bożym.” – napisał abp Henryk Hoser SAC.

Na stronie akcji (www.biblia90dni.pl) znajdziemy 90-dniowy harmonogram przeczytania całej Biblii. Fragment na każdy dzień obejmuje ok. 14 stron (w zależności od wydania Pisma Świętego). Na potrzeby wspólnot i parafii organizatorzy przesyłają materiały promocyjne, w tym zakładki z planem czytania. Powstała również aplikacja Biblia90dni z harmonogramem i możliwością czytania na telefonach i tabletach. Aplikacja jest całkowicie bezpłatna i dostępna na urządzenia z systemem Android i (już wkrótce) iOS.

„Projekt Biblia90dni jest to spotkanie ze Słowem Bożym w inny sposób, niż ogólnie przyjęty, pozwala nam spędzić intensywny czas w Słowie Bożym i spojrzeć na Pismo Święte jako na całość, tak, aby czytając rozumieć, a z Duchem Świętym jest to możliwe.” – powiedział Jan Figat, prezes Fundacji Jednym Sercem i twórca aplikacji Biblia90dni.

Organizatorami akcji są Fundacja Jednym Sercem oraz Wspólnota Pocieszyciele Maryi, która spotyka się w parafii MB Nieustającej Pomocy na warszawskiej Saskiej Kępie.

Nad akcją patronat honorowy objął abp Henryk Hoser SAC. Organizatorzy otrzymali również błogosławieństwo ordynariusza Diecezji Warszawsko-Praskiej, biskupa Romualda Kamińskiego.

LINK DO APLIKACJI:

Ostatnio zmieniany czwartek, 07 marzec 2019 11:39