wtorek, 28 maj 2019 08:39

Rekolekcje dla osób stanu wolnego poszukujących męża lub żony

Napisane przez Informacja prasowa

Ogólnopolskie rekolekcje dla osób stanu wolnego poszukujących męża lub żony odbędą się w dniach 8-9 czerwca na Jasnej Górze. Rekolekcje, które poprowadzi ks. Piotr Mazurkiewicz z Uniwersytetu kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, duszpasterz Wspólnoty Emanuel przebiegną pod hasłem „Sero Te amavi - Późno Cię umiłowałem..”. W programie rekolekcji przewidziane są: konferencje ks. Piotra, uwielbienie, różaniec oraz adoracją z modlitwa o uzdrowienie duszy i ciała. Centralnym punktem każdego dnia rekolekcji będzie Eucharystia sprawowana w Kaplicy Matki Bożej na Jasnej Górze.

Rekolekcje skierowane są dla kobiet w wieku od 25 do 40 lat, a także mężczyzn w wieku od 25 do 45 lat pragnących znaleźć dobrego męża i dobrą żonę oraz zawrzeć sakramentalny związek małżeński.

Organizatorem rekolekcji jest grupa Niespokojnych Nadzieją działająca przy Bractwie Najświętszej Maryi Panny Królowej Korony Polski na Jasnej Górze i pod patronatem abp. Wacława Depo, metropolity częstochowskiego. Opiekę nad grupą sprawują o. Roman Wit, paulin oraz starsza bractwa – Maria Emanuel Dziemian.

Zapisy na rekolekcje dostępne są za pomocą formularza na stronie: www.bractwokrolowejpolski.pl

Grupa Niespokojnych Nadzieją powstała w odpowiedzi na zapotrzebowanie młodych ludzi poszukujących miłości i pragnących zawierzyć sprawę odnalezienia męża czy żony Niepokalanemu Sercu Maryi Królowej Polski, przyjeżdżających na Zawierzenia na Jasną Górę w pierwsze soboty miesiąca. Główną przesłanką powstania grupy było zatem stworzenie okazji ku możliwości wzajemnego poznania osób pragnących wypełnić powołanie do zawarcia sakramentalnego związku małżeńskiego i założenia rodziny na fundamentach wyznania rzymskokatolickiego.

Grupa Niespokojnych Nadzieją dedykowana jest pannom w wieku od 25 do 40 lat, a także kawalerom w wieku od 25 do 45 lat. Członkowie grupy pochodzą z całej Polski, wykonują różnorakie zawody i rozwijają się w wielu aspektach życia. Są to katolicy powołani do małżeństwa oraz pełni wiary, nadziei i miłości. Już tradycją stały się organizowane przez Niespokojnych Nadzieją bale z adekwatną liczbą zaproszonych pań i panów (Bal ze św. Andrzejem, Bal Sylwestrowy oraz Bal Karnawałowy), które stanowią główny trzon weekendowych wydarzeń bogatych w konferencje, modlitwę i wiele okazji do rozmowy. Jest to grupa otwarta na wszelkie inicjatywy. Każdy z uczestników może podjąć się organizacji balu, wyjazdu w góry, na kajaki, wyjścia do kina, wyjazdu za granicę, itp. Należy zauważyć, iż to sami członkowie grupy podejmują inicjatywę organizacji wydarzeń w czasie wolnym od pracy i pozostałych obowiązków.

Niespokojni Nadzieją, wzorując się na św. Janie Pawle II, który modlił się słowami: „Maryjo, Matko nadziei, bądź z nami na naszych drogach”, także pragną obecności Matki Bożej w swoim życiu. Owoce, jakie rodzą się w grupie Niespokojnych Nadzieją są pięknym świadectwem na to, jak Maryja uprasza potrzebne łaski oraz prowadzi po drogach życia.

Jak mówi Pismo, po owocach ich poznacie, a w grupie „owoców” jest bardzo dużo: ponad 40 małżeństw, w tym roku były już 3 a sześć jest zaplanowanych, urodziło się już 10 dzieci. Członkowie grupy Niespokojnych zapraszani są na śluby, wesela i chrzciny. Młodzi spotykają się również na urodzinach poszczególnych osób, by razem przebywać i się nie tylko razem bawić, ale i przede wszystkim modlić.

Ostatnio zmieniany wtorek, 28 maj 2019 08:43