wtorek, 11 czerwiec 2019 17:00

Bierzmowani dziękowali za przyjęty sakrament

Napisane przez Ewa Biedroń
Bierzmowani dziękowali za przyjęty sakrament Foto ks. Zbigniew Wielgosz/Foto Gość

Prawie siedem tysięcy młodych ludzi dziękowało w Starym Sączu za przyjęty sakrament bierzmowania. Była modlitwa przy Papieskim Ołtarzu a także wspólny śpiew i tańce.

„Bardzo podobało mi się kazanie i atmosfera. Umocniła się moja wiara” - mówi Gabrysia. Martyna dodaje, że spotkała wielu swoich znajomych. „Było nas dużo, wszyscy byli bardzo mili dla siebie. Spotkałam osoby z którymi dawno się nie widziałam”- powiedziała uczennica z Tarnowa.

Razem z młodymi do Starego Sącza przyjechało ok. 180 kapłanów i 300 opiekunów. Mszy św. przewodniczył biskup tarnowski Andrzej Jeż.

- Jesteście bierzmowani, a więc zarazem posłani, by świadectwem swojej wiary, swojej dobroci, swojego napełnienia Duchem Świętym pozyskiwać innych dla Boga. Do was także Jezus mówi: „Idźcie i głoście!” - mówił biskup tarnowski Andrzej Jeż.  Wskazywał też, że w tym względzie, młodzi mają szczególną rolę do spełnienia wobec rówieśników. „Dla młodych ludzi największymi autorytetami są inni młodzi ludzie. Dlatego wasze świadectwo jest tutaj bezcenne! Macie możliwość, by pozyskać swoich kolegów i koleżanki dla Boga. Czasami są oni zagubieni, zranieni przez najbliższych, przez otoczenie” - dodał.

Bp Jeż mówił też młodym, że nie da się wierzyć w pojedynkę.  „Wierzyć można tylko we wspólnocie z innymi. We współczesnym świecie, w którym do wyznawania wiary trzeba mieć coraz więcej odwagi i determinacji, potrzebujemy wspólnoty. Dlatego też gorąco was zachęcam, abyście czynnie angażowali się w Grupy Apostolskie, Ruchy i Stowarzyszenia, w różne formy duszpasterstwa młodzieży. W nich będziecie mieli okazję do stałej i pogłębionej formacji” - podkreślił biskup.

Biskup zachęcał młodych, aby byli – „Bożym teraz”, „wpływowymi ludźmi Boga”, którzy kształtują teraźniejszość i wpływają na bieg historii.

„Z pewnością macie jakieś własne wielkie pragnienia, plany, swoje ideały, pewną chęć przemiany świata na lepszy. Zapraszam Was do tego, byście mieli również swoje marzenie o wspólnocie Kościoła. Nie rozmawiajcie między sobą jedynie o tym, jaki Kościół powinien być lub jakiego Kościoła pragniecie. Sami chciejcie go budować! Nie czekajcie na przyszłość lecz już teraz budujcie wspólnotę Kościoła wkładając w nią swoje zaangażowanie, swoje talenty, całych siebie” - powiedział biskup.

Po Mszy, młodzi zostali ugoszczeni przez Diecezjalne Centrum Pielgrzymowania "Opoka".

W tym roku rekordowa liczba młodych ludzi przystąpiła do sakramentu bierzmowania. To prawie 28 tysięcy uczniów klas trzecich z gimnazjum i klas ósmych szkół podstawowych.

Zobacz więcej zdjęć na stronie Tarnowskiego Gościa Niedzielnego.

Ostatnio zmieniany czwartek, 13 czerwiec 2019 19:49