czwartek, 01 sierpień 2019 09:14

Galeria video

Napisane przez eb/PPT
PPT coraz bliżej - dołączysz? [FILM] Foto ks. Marian Kostrzewa

„Parafia wspólnotą uczniów Chrystusa” to hasło XXXVII Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej na Jasną Górę, która rozpocznie się 17 sierpnia Eucharystią o godz. 6.30 sprawowaną na Placu Katedralnym w Tarnowie.

Zapisy są prowadzone w miejscach organizacji poszczególnych grup.

Bp Stanisław Salaterski będzie głosił kazania na szlaku i szedł razem z pielgrzymami. Ks. Andrzej Michalik przygotował materiały formacyjne.

27 lipca przy Sanktuarium bł. Karoliny w Zabawie odbyło się szkolenie porządkowych. W zajęciach brało udział około 80 osób. Uczestnicy odbyli szkolenie teoretyczne, a także praktyczne - w warunkach drogowych, które było skierowane dla tych, którzy w tym roku po raz pierwszy będą pełnić funkcję porządkowego. Gotowi do swojej pracy, czekają już na 17 sierpnia - dzień wyjścia na trasę. Tymczasem na profilu facebookowym Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej ruszył nowy cykl, dzięki któremu będziecie mogli poznać PPT "od kuchni".

„Lewa wolna", "łączymy" i "kabelek"

Teksty znane wprawionym pielgrzymom, a zarazem słowa, które nowi pielgrzymi poznają już w pierwszym dniu. A wypowiadają je porządkowi.

Co należy do ich obowiązków? Ogólnie rzecz biorąc dbanie o bezpieczeństwo pielgrzymów. Każda grupa ma swoich własnych porządkowych. Ci najbardziej wprawieni w boju idą przed grupą, by kierować ją odpowiednimi drogami. Pozostali, jedni obok grupy, a drudzy za nią, kierują ruchem - przepuszczają bądź zatrzymują samochody, by umożliwić sprawne przejście pielgrzymki. Dużo biegają i już z tego powodu należy się im nasz szacunek. Mają dość niewdzięczną pracę, więc nie uprzykrzajmy im jej. Liczymy też na pokorę naszych porządkowych. W końcu mimo pełnionych funkcji wszyscy jesteśmy takimi samymi pielgrzymami.

Zostań pielgrzymem duchowym

Gorąco zachęcamy do udziału w Pieszej Pielgrzymce Tarnowskiej na Jasną Górę, do doświadczania trudu i radości pielgrzymowania na własnej skórze - dosłownie! Organizatorzy PPT wychodzą także z propozycją do tych, którzy fizycznie pielgrzymować nie będą. - Oczywiście, będziemy się wspólnie modlić za wszystkich, którzy nie mogą pójść o własnych siłach, ze względu na brak urlopu, zdrowia lub czasu. Oprócz powierzania Was opiece Matki Bożej, mamy też dla Was formę, w której sami możecie wziąć udział - opcja duchowego pielgrzymowania - czytamy na stronie PPT.

To nie tylko towarzyszenie "duchem" pielgrzymom na trasie, ale - co więcej - możliwość przeżywania tej drogi poprzez czynny udział "na odległość". Duchowi pielgrzymi dostaną szansę uczestnictwa w Mszach Świętych, dzięki transmisji na żywo czy relacjom i materiałom na YouTube.
Zapisywać można się w swoich parafiach!
Warto być częścią pielgrzymki, choćby "tylko" w taki sposób.
To co, dołączacie?

Relacje z PPT będą także w mediach diecezjalnych.

Więcej o PPT http://pielgrzymkatarnowska.pl/

Ostatnio zmieniany wtorek, 06 sierpień 2019 14:53