wtorek, 13 sierpień 2019 09:37

Święto Pojednania na Jamnej

Napisane przez Redakcja
Święto Pojednania na Jamnej Foto ks. Zbigniew Wielgosz/Foto Gość

14 sierpnia na Jamnej rozpoczną się obchody Święta Pojednania.

O 15.00 będzie Koronka do Bożego Miłosierdzia i Misterium - Radosny Pogrzeb Matki Bożej. O 19.00 zostanie odprawiona Msza św. Natomiast o 21.30 rozpocznie się całonocne czuwanie w tamtejszym kościele.

15 sierpnia uczestnicy uroczystości spotkają się o 10.00 przy pomniku upamiętniającym poległych partyzantów AK i mieszkańców Jamnej. Godzinę później zostanie odprawiona Msza św. odpustowa, a po niej będą atrakcje dla dużych i małych, czyli polonez na łące, koncert Haliny Frąckowiak, misterium „O zaśnięciu Najświętszej Maryi Panny” oraz akatyst ku czci Matki Bożej.

W okolicach Jamnej znajduje się kilkadziesiąt cmentarzy żołnierzy z czasów I wojny światowej. Spoczywają tam obok siebie młodzi ludzie różnych narodowości i wyznań.

W 1992 r. na górze Jamna o. Jan Góra założył ośrodek duszpasterstwa akademickiego. Sanktuarium Matki Bożej Niezawodnej Nadziei oraz Ośrodek Duszpasterstwa Akademickiego oo. Dominikanów w Poznaniu są miejscami modlitwy i pojednania, miejscem odnajdywania Boga i przemiany człowieka.

jamna plakat 2019 1 717x1024

Ostatnio zmieniany środa, 14 sierpień 2019 13:11