wtorek, 13 sierpień 2019 14:22

Zostań słuchaczem wyjątkowego Uniwersytetu

Napisane przez Redakcja
Zostań słuchaczem wyjątkowego Uniwersytetu http://unsjp2.edu.pl/

Trwa rekrutacja na kolejne zajęcia w ramach Uniwersytetu Nauczania Społecznego Jana Pawła II. To propozycja dla wszystkich, a zwłaszcza członków ruchów i stowarzyszeń katolickich, samorządowców, przedsiębiorców oraz ludzi poszukających pogłębienia wiary i krytycznego spojrzenia na aktualną rzeczywistość społeczną.

Program obejmuje zagadnienia takie jak m.in. prawo naturalne, podstawowe zasady życia społecznego, godność człowieka i jego prawa, a także podstawowe wartości: małżeństwo, rodzina, szkoła, patriotyzm, kultura, praca.

Zajęcia odbywają się raz w miesiącu, w dni powszednie, w godzinach od 17.00 do 19.00 i mają one miejsce w pięciu punktach naszej diecezji: w auli Jana Pawła II w Tarnowie (obok katedry), w auli przy Bazylice św. Małgorzaty w Nowym Sączu, w Bursie przy parafii św. Mikołaja w Bochni, w auli przy Bazylice św. Mateusza w Mielcu, oraz w Krużlowej w auli parafialnej. Udział w wykładach jest bezpłatny.

Do udziału w wykładach zachęca diecezjan biskup tarnowski Andrzej Jeż. Zapisy prowadzone są przez stronę internetową Uniwersytetu i potrwają do 5 września. Szczegóły są na stronie internetowej http://unsjp2.edu.pl/

***

Komunikat Biskupa Tarnowskiego w sprawie Uniwersytetu Nauczania Społecznego Jana Pawła II

Drodzy Diecezjanie!

Od blisko dwóch lat działa w naszej diecezji Uniwersytet Nauczania Społecznego Jana Pawła II, który powstał w ramach Akcji Katolickiej. Radością napawa fakt, iż od samego początku wzbudził on ogromne zainteresowanie wśród wiernych, czego dowodem jest blisko tysiąc słuchaczy rekrutujących się z różnych środowisk, takich jak: ruchy
i stowarzyszenia katolickie, samorządowcy, przedsiębiorcy oraz ludzie poszukający pogłębienia wiary i krytycznego spojrzenia na aktualną rzeczywistość społeczną.

Program tematyczny Uniwersytetu obejmuje zagadnienia wokół których koncentruje się życie religijne i społeczne człowieka, czyli: prawo naturalne, podstawowe zasady życia społecznego, godność człowieka i jego prawa, a także podstawowe wartości jak: małżeństwo, rodzina, szkoła, patriotyzm, kultura, praca, itp.

Zajęcia prowadzone w ramach działalności Uniwersytetu odbywają się raz w miesiącu, w dni powszednie, w godzinach od 17.00 do 19.00, i mają one miejsce w pięciu punktach naszej diecezji: w auli Jana Pawła II w Tarnowie (obok katedry), w auli przy Bazylice św. Małgorzaty w Nowym Sączu, w Bursie przy parafii św. Mikołaja w Bochni, w auli przy Bazylice św. Mateusza w Mielcu, oraz w Krużlowej w auli parafialnej. Udział w wykładach jest bezpłatny.

Drodzy Diecezjanie!

Rzeczywistość, w jakiej żyjemy, jest coraz bardziej złożona. Wielu ludzi z trudem się w niej odnajduje. Z niepokojem obserwujemy działania ideologiczne próbujące zredukować człowieka do jego funkcji ekonomicznej i konsumpcyjnej, uznające całą sferę duchową i potrzeby religijne za relikt kultury i metafizyczne mrzonki. Dlatego musimy umacniać się intelektualnie i duchowo, by móc chronić fundamentalne dla nas wartości. Serdecznie zapraszam Was do udziału w wykładach z zakresu nauczania społecznego Kościoła. Zapisy prowadzone są przez stronę internetową Uniwersytetu
i potrwają do 5 września. Szczegółowe informacje są dostępne na plakatach.

Wszystkim zaangażowanym w działo prowadzenia Uniwersytetu Nauczania Społecznego oraz jego słuchaczom udzielam pasterskiego błogosławieństwa.

† Andrzej Jeż

plakat upjp2