wtorek, 20 sierpień 2019 21:50

Modlitwa za Ojczyznę na PPT - dzień 4 [FILM, ZDJECIA]
Galeria zdjęć  Galeria video

Napisane przez Ewa Biedroń / multimedia: ks.Marian Kostrzewa, Diana i Maksymilian Jaroszek
Modlitwa za Ojczyznę na PPT - dzień 4 [FILM, ZDJECIA] fot. ks.Marian Kostrzewa

W czwartym dniu Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej na Jasną Górę pątnicy modlą się za Ojczyznę. Na szlaku powiewają biało-czerwone flagi, a pielgrzymi przygotowali patriotyczne nabożeństwa. Na Jasną Górę idą z hasłem „Bóg, Honor, Ojczyzna”.

Jednak w tym dniu pogoda z rana nie dopisała. Część A w strugach deszczu dotarła na postój eucharystyczny w Racławicach. Rekolekcjonista bp Stanisław Salaterski mówił w homilii, że trzeba bronić chrześcijańskich korzeni. „Zbyt łatwo porzucamy to, czego się nauczyliśmy od rodziców. Trzeba nam wracać do poznawania prawdy o dziedzictwie naszego narodu, uczyć się i okazywać szacunek tym dziejom także przez wierność ideałom, przez naśladowanie czynów naszych przodków. W tej sztafecie pokoleń nie możemy zawieść. Idziemy na Jasną Górę, tam gdzie zawsze czuliśmy się wolni. Prośmy Maryję, by dała nam odwagę, by żyć wolnością”- mówił biskup.

PPT na Jasną Górę odbywa się pod hasłem „Parafia wspólnotą uczniów Chrystusa”. Na szlaku Ireneusz Trojan z „Rób To, Co Kochasz” zachęcał pątników, aby w parafii i życiu brali sprawy w swoje ręce.

„Warto się odważyć, nie narzekać, ale mieć inicjatywę, a znajdą się inni, którzy będą chcieli dołączyć. Tak może być w przypadku założenia w parafii duszpasterstwa młodzieży, ale także w pracy. Można tworzyć biznes po Bożemu. W naszej firmie o 12.00 odmawiamy Anioł Pański, mamy adoracje i Msze św. Nasz kolega przeprowadził się do Krakowa i tam znalazł pracę w dużym świeckim wydawnictwie. Ponieważ brakowało mu modlitwy o 12.00, zaczął odmawiać Anioł Pański w sali konferencyjnej i szybko dołączyły do niego kolejne osoby. Jeśli ktoś się odważy, to łatwiej jest dołączać” - mówił Ireneusz Trojan z „Rób To, Co kochasz” .

Grupy części B uczestniczyły w Mszy św. w Zielenicach, a z części A w Racławicach. To historyczne miejsce. 4 kwietnia 1794 rozegrała się tam bitwa Powstania Kościuszkowskiego. Naczelnik Tadeusz Kościuszko pokonał rosyjskie wojska gen. Aleksandra Tormasowa.

Zapraszamy do wysłuchania całości homilii biskupa Stanisława, oraz oglądnięcia naszej fotogalerii - KLIKNIJ TUTAJ.

Ostatnio zmieniany sobota, 24 sierpień 2019 18:04