piątek, 04 październik 2019 09:01

Wydawnictwo Diecezji Tarnowskiej „Promyczek” z nominacją do nagrody TOTUS TUUS

Napisane przez KAI
Wydawnictwo Diecezji Tarnowskiej „Promyczek” z nominacją do nagrody TOTUS TUUS   archiwum Wydawnictwa

Gala nagrody TOTUS TUUS 2019 odbędzie się 12 października na Zamku Królewskim w Warszawie w ramach centralnych obchodów 19. Dnia Papieskiego. Podczas konferencji prasowej zapowiadającej to wydarzenie zaprezentowano tegorocznych nominowanych do nagrody. Organizatorem Dnia Papieskiego jest Fundacja „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

Jak poinformował ks. Dariusz Kowalczyk, prezes Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, nagrody TOTUS TUUS 2019 przyznane zostaną w kilku kategoriach. W pierwszej z nich – „Promocja godności człowieka” nominowanymi są: Charytatywne Stowarzyszenie Niesienia Pomocy Chorym „Misericordia” w Lublinie (Zajmuje się niesieniem pomocy duchowej i poprawą warunków życia osób chorych psychicznie i wsparciem ich najbliższych), Elżbieta Orzechowska (doktor historii Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Wieloletnia nauczycielka historii. Autorka artykułów naukowych m.in. o powstaniu styczniowym. Autorka książek "Radomscy Bernardyni w dobie Powstania Styczniowego" i „Godów. Dzieje radomskiej dzielnicy”), Marika Pik (liderka wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym „Pójdź za mną” przy kościele Wszystkich Świętych w Warszawie, katechetka).

W drugiej kategorii „Osiągnięcia w dziedzinie kultury chrześcijańskiej” nominowany jest Piotr Pałka (absolwent akademii muzycznej w Krakowie. W 1999 roku był dyrygentem Chóru Papieskiego. Śpiewak w chórze Polskiego Radia. Założyciel i dyrygent wykonującego m.in. muzykę sakralną, chóru Voce Angeli. Autor hymnu Ogólnopolskiego Spotkania Młodzieży z Benedyktem XVI w 2006 roku).

W trzeciej kategorii „Propagowanie nauczania Świętego Jana Pawła II” nominowanymi są: Inicjatywa krakowskiego środowiska akademickiego pod nazwą: „Dni Jana Pawła II” (od kilkunastu rektorzy krakowskich uczelni wspólnie przybliżają dziedzictwo naukowe Jana Pawła II), Towarzystwo Uniwersyteckie Fides et Ratio (działa przy Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Promuje ideę jedności nauki i wiary. Zrzesza naukowców, artystów działaczy społecznych kierujących się chrześcijańskimi zasadami), Wydawnictwo Diecezji Tarnowskiej „Promyczek” (istnieje od 1999 roku. Wydaje przeznaczone dla dzieci miesięczniki, filmy i płyty CD o tematyce wiary).

Wręczony zostanie również „TOTUS TUUS medialny im. bp. Jana Chrapka”. Nominowanymi są: Naczelna Redakcja Programów Katolickich Polskiego Radia (działa od 1989 roku na mocy porozumienia Episkopatu z Polskim Radiem. Oprócz realizacji wynikających z porozumienia programów zajmuje się obsługa ważnych wydarzeń religijnych), Program Redakcji Katolickiej TVP „Między ziemią a niebem” (nadawany od 2004 roku cotygodniowy magazyn informacyjno-publicystyczny Redakcji Programów Katolickich TVP).

Przyznana zostanie również „Nagroda Specjalna TOTUS TUUS” za rok 2019.

Ostatnio zmieniany piątek, 04 październik 2019 09:05