czwartek, 17 październik 2019 17:51

Napisane przez LSO
XVIII edycja Kursu Ceremoniarza i Animatora Liturgicznego nadchodzi wielkimi krokami! archiwum ks. Marian Kostrzewa

Tegoroczna edycja pierwszy raz w historii kursu będzie podwójna! Co to oznacza? Na kurs przyjmiemy dwa razy więcej kandydatów niż zwykle, jednak będą oni podzieleni na dwie grupy. Spotkania będą odbywać się w różnych terminach. Oznacza to, że tegoroczny kurs ukończy (miejmy nadzieję) dwa razy więcej ceremoniarzy.

Podział wygląda następująco:

Grupa św. Benedykta Opata to kandydaci z następujących dekanatów: Bochnia – Wschód, Bochnia - Zachód, Brzesko, Czchów, Dąbrowa Tarnowska, Dębica – Wschód, Dębica –Zachód, Lipnica Murowana, Mielec – Południe, Mielec – Północ, Ołpiny, Pustków Osiedle, Radłów, Radomyśl Wielki, Szczepanów, Szczucin, Tarnów – Południe,Tarnów – Północ, Tarnów – Wschód, Tarnów – Zachód, Tuchów, Wojnicz, Zakliczyn, Żabno.

Grupa św. Stanisława Biskupa i Męczennika to kandydaci pochodzący z następujących dekanatów: Bobowa, Ciężkowice, Grybów, Krościenko, Krynica, Limanowa, Łącko, Łużna, Nowy Sącz – Centrum, Nowy Sącz – Wschód, Nowy Sącz – Zachód, Piwniczna, Ropa, Stary Sącz, Tymbark, Ujanowice.

Św. Benedykt z Nursji wsławił się niezwykle mądrą i wyważoną regułą, która stała się podstawą dla bardzo wielu późniejszych rodzin zakonnych na Zachodzie. Przez założony przez siebie zakon Benedykt przyczynił się nie tylko do pogłębienia życia religijnego w Kościele, ale i szeroko rozumianej kultury.

Grupa św. Benedykta Opata odbędzie swoje sesje w następujących terminach:

I sesja: 18-20.10.2019, II sesja: 22-24.11.2019, III sesja: 14-16.02.2020, IV sesja: 13-15.03.2020, V sesja: 8-9.05.2020

Św. Stanisław ze Szczepanowa był biskupem krakowskim, a także męczennikiem, który życie stracił za sprawą konfliktu z królem Bolesławem Śmiałym. Przekazy podają, że biskup miał zostać zamordowany w trakcie odprawiania Mszy Świętej w Kościele św. Michała na Skałce. Jan Paweł II nazwał go "patronem chrześcijańskiego ładu moralnego".

Grupa św. Stanisława Biskupa i Męczennika odbędzie swoje sesje w następujących terminach:

I sesja: 25-27.10.2019, II sesja: 20-22.12.2019, III sesja: 21-23.02.2020, IV sesja: 20-22.03.2020, V sesja: 15-16.05.2020

Ostatnio zmieniany sobota, 19 październik 2019 19:33