sobota, 09 listopad 2019 17:53

Galeria video

Napisane przez ks. Jan Bartoszek
Relacja ze spotkania Prezesów AK [FILM] fot. ks.Marian Kostrzewa

Dnia 9 listopada br. odbyło się w Tarnowie doroczne spotkanie sprawozdawcze Prezesów Parafialnych Oddziałów Akcji Katolickiej Diecezji Tarnowskiej. Na spotkanie, które rozpoczęło się Mszą św. w tarnowskiej katedrze pod przewodnictwem bpa Leszka Leszkiewicza przybyło blisko 150 Prezesów.

Po Eucharystii uczestnicy przeszli do auli Jana Pawła II obok katedry, gdzie odbyły się obrady. Głównym celem było przyjęcie sprawozdania z działalności DIAK za rok 2019 oraz rozliczenia finansowego w związku z podejmowanymi działaniami. W drugiej części obrad zaprezentowany został program działania na rok 2020. Wśród podejmowanych inicjatyw warto nadmienić, że w przyszłym roku Akcja Katolicka 18 maja będzie świętować 100. rocznicę urodzin św. Jana Pawła II – Patrona Akcji Katolickiej w Polsce. W tym to dniu zakończy się trwająca peregrynacja obrazu i relikwii św. Patrona po POAK w Diecezji Tarnowskiej. Natomiast drugie ważne wydarzenie jakie czeka Akcję Katolicką Diecezji Tarnowskiej w przyszłym roku to jubileusz 25-lecia działalności stowarzyszenia po reaktywacji. Ten srebrny jubileusz świętowany będzie w dwóch etapach: 8 września w wymiarze parafialnym, natomiast 19 września na forum diecezjalnym.

W spotkaniu uczestniczył ks. dr hab. Jan Bartoszek – Asystent Kościelny Akcji Katolickiej Diecezji Tarnowskiej.

Zapraszamy do wysłuchania homilii biskupa Leszka Leszkiewicza.

Ostatnio zmieniany niedziela, 10 listopad 2019 16:00