wtorek, 12 listopad 2019 22:03

Napisane przez Agnieszka i Franciszek Małek
„Modlitwa osobista, małżeńska i rodzinna” - relacja z rekolekcji Domowego Kościoła [ZDJĘCIA] fot. Agnieszka i Franciszek Małek

W dniach 8 – 11 listopada 2019 r. w Domu Rekolekcyjnym EFEZ w Czchowie odbyły się rekolekcje tematyczne Domowego Kościoła „Modlitwa osobista, małżeńska i rodzinna”.

Rekolekcje prowadził ks. Wojciech Karpiel, moderator diecezjalny Domowego Kościoła, a za organizację byli odpowiedzialni Agnieszka i Franciszek Małkowie. Diakonię wychowawczą stanowili Ania i Zbyszek Szymankowie z córką Wiktorią, Irenką i Józek Bąba oraz Jurek Ropek z synem Filipem. Diakonią muzyczną był Andrzej Gicala. W rekolekcjach wzięło udział 13 małżeństw (11 z diecezji tarnowskiej, 1 z diecezji krakowskiej i 1 z diecezji lubelskiej) oraz 15 dzieci.

W każdym z trzech dni rekolekcji rozważna była inna forma modlitwy: modlitwa osobista, małżeńska i rodzinna.

W pierwszym dniu ks. Wojciech podzielił się z uczestnikami swoim niedawnym odkryciem dotyczącym modlitwy osobistej. Czytając i rozważając Słowo Boże pytamy zwykle Pana Boga: „Co Ty Panie mówisz do mnie przez te słowa, co chcesz abym zrobił, czego ode mnie oczekujesz?” Ks. Wojciech stwierdził, że to Bóg najpierw czyni coś dla mnie, to On najpierw daje mi dary, obdarza łaskami, to On najpierw jest dla mnie Zbawicielem. Zatem czytając Słowo Boże powinniśmy sobie najpierw zadać pytanie: „Co Bóg czyni dla mnie? Jakim jest dla mnie Bóg?” Dopiero potem zapytajmy: „Co Bóg chce abym uczynił?”

Podczas rekolekcji uczestnicy nie tylko słuchali co mówi do nich ks. Wojciech, ale także „ćwiczyli” daną formę modlitwy w obecności Najświętszego Sakramentu - w pierwszy dzień sami, w drugi ze współmałżonkiem, a w trzeci modlili się z rodziną.

Jak pokazała godzina świadectw, rekolekcje choć krótkie, były czasem owocnym, ponieważ każdy miał za co Panu Bogu dziękować.

Bogu niech będą dzięki!

Ostatnio zmieniany środa, 13 listopad 2019 16:39