poniedziałek, 18 listopad 2019 21:14

Kalendarz misyjny na rok 2020

Napisane przez Ognisko Misyjne WSD Tarnów

Ognisko Misyjne Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie w wezwaniu Jezusa do pójścia na cały świat, aby głosić Ewangelię widzi źródło podejmowanych form aktywności. Wśród różnorakich form działalności ważne miejsce zajmuje tradycja wyjazdów na staże misyjne do Afryki, Ameryki Południowej i Azji.

W dotychczasowej historii Ogniska Misyjnego odbyło się już 12 stażów misyjnych. Klerycy już rozpoczęli przygotowania do kolejnych wyjazdów poprzez wspólną modlitwę, uczestnictwo w spotkaniach Ogniska Misyjnego oraz cotygodniowych spotkaniach formacyjnych. Koszt organizacji stażów jest duży. Jednak jest to inwestycja, która przynosi swoje owoce. Wielu alumnów, którzy byli na stażach pracuje już w krajach misyjnych głosząc Ewangelię i pomagając lokalnym społecznościom.

Jako klerycy wraz z naszym opiekunem – ks. Stanisławem Wojdakiem – uważamy, że warto zainwestować pieniądze i czas, aby dalej kontynuować to dzieło. Dlatego ze zdjęć z naszych stażów misyjnych stworzyliśmy kalendarz misyjny na rok 2020, który można nabyć poprzez zamówienie go na stronie kalendarzmisyjny.pl. W ten sposób możesz nam pomóc w realizacji pragnienia poznania misyjnego obrazu Kościoła i zdobycia doświadczenia pracy na nie zawsze łatwym terenie.

Ostatnio zmieniany wtorek, 19 listopad 2019 17:35