środa, 27 listopad 2019 11:16

Modlitwa za Pasterza - 10. rocznica przyjęcia sakry

Napisane przez Ewa Biedroń
Modlitwa za Pasterza - 10. rocznica przyjęcia sakry archiwum, foto ks. Marian Kostrzewa

Kościół tarnowski modli się za swojego Pasterza. W czwartek przypada 10. rocznica przyjęcia sakry biskupiej przez biskupa Andrzeja Jeża.

- Zachęcamy do modlitwy, która ma wielką siłę. Jest ona potrzebna biskupowi Andrzejowi także z racji na to wielkie dzieło, które rozpoczął. To V Synod Diecezji Tarnowskiej - mówi ks. Robert Kantor, kanclerz Kurii Diecezjalnej w Tarnowie.

W parafiach podczas Mszy św. duchowni i wierni będą modlić się w intencji biskupa tarnowskiego Andrzeja Jeża.

20 października 2009 r. Ojciec Święty Benedykt XVI, mianował biskupem pomocniczym diecezji tarnowskiej ks. Andrzeja Jeża - ówczesnego  proboszcza bazyliki św. Małgorzaty w Nowym Sączu.

Sakrę biskupią - z rąk biskupa Wiktora Skworca - duchowny przyjął 28 listopada 2009 r. w bazylice św. Małgorzaty w Nowym Sączu.

Przypomnijmy, że 12 maja 2012 r. Nuncjatura Apostolska w Polsce poinformowała, że Ojciec Święty Benedykt XVI mianował dotychczasowego biskupa pomocniczego Andrzeja Jeża, biskupem tarnowskim.

Ostatnio zmieniany piątek, 29 listopad 2019 13:07