środa, 18 grudzień 2019 20:48

Poświęcenie kaplicy św. Jana Pawła II w Gnojniku

Napisane przez Marek Białka
Poświęcenie kaplicy św. Jana Pawła II w Gnojniku Marek Białka

W piątek 13. grudnia br., podczas Mszy św. roratniej, ks. bp Leszek Leszkiewicz dokonał uroczystego poświęcenia kaplicy i ołtarza dedykowanego św. Janowi Pawłowi II oraz Matce Bożej Częstochowskiej w Gnojniku.

W koncelebrowanej ofierze eucharystycznej wzięli udział kapłani z sąsiednich parafii oraz dziekan brzeskiego dekanatu.

- Kolejny ważny etap w procesie budowy naszej nowej świątyni mamy zakończony. Wybór patronów bocznej kaplicy nie jest przypadkowy. Jan Paweł II swój papieski pontyfikat zawierzył Maryi słowami: TOTUS TUUS. To właśnie ten obraz był obecny w prywatnej kaplicy Ojca Świętego - wyjaśnia ks. Marian Zapiór, proboszcz parafii św. Marcina w Gnojniku i budowniczy kościoła pw. Matki Bożej Fatimskiej. Powoli zbliżamy się do momentu konsekracji, czyli wieczystego dedykowania Panu Bogu kościoła i ołtarza - dodaje z radością.

Warto wspomnieć, że łączny koszt wyposażenia kaplicy wyniósł ok. 80 tys. złotych. W dużej mierze został on sfinansowany przez anonimowych darczyńców.

Zdjęcia - kliknij tutaj.