poniedziałek, 07 kwiecień 2014 11:34

Ruch Światło - Życie o przesłaniu Jana Pawła II

Napisane przez

starysaczOpokaoaza„Nasza służba dziełu współczesnej ewangelizacji świata powinna nosić w sobie znamiona posługi dobrego lekarza” - mówił biskup tarnowski Andrzej Jeż do członków Ruchu Światło -  Życie. W Starym Sączu odbył się Dzień Wspólnoty Diakonii Diecezjalnych Filii Krakowskiej.

Lekarzy potrzebują ci, którzy się źle mają i którzy są dotknięci różnymi bolączkami oraz współczesnymi chorobami duszy i ciała - wskazywał biskup tarnowski Andrzej Jeż podczas Mszy św.

„Istotnym zadaniem każdego lekarza jest odkryć przyczynę danej choroby i w porę zareagować na jej objawy. Przenosząc to działanie na obszar życia Kościoła, naszych diecezjalnych i parafialnych wspólnot, trzeba jasno stwierdzić, że jesteśmy wezwani – jako katolicy duchowni i świeccy – do bardzo konkretnego działania. Przede wszystkim mamy za zadanie nieustannie przyczyniać się do pomnażania dobra w Kościele”- podkreślił kaznodzieja.

Biskup tarnowski dodał, że w Kościele istnieje więcej dobra niż zła.„Siła dobra jest przeogromna i jest zdolna pokonać wszelkie zło. Naszym zadaniem, jako katolików, jest także reagowanie na różne przejawy współczesnych chorób; stanowcze reagowanie na zło. Irlandzki filozof i polityk Edmund Burke mówił, że „Dla tryumfu zła wystarczy, by dobry człowiek pozostał bezczynny”- powiedział bp Jeż.

Dni Wspólnoty Diakonii Diecezjalnych odbywają się dwa razy w roku i gromadzą odpowiedzialnych za Ruch Światło Życie, pary diecezjalne Domowego Kościoła, a także moderatorów, członków i odpowiedzialnych za diakonie specjalistyczne. Spotkanie w Starym Sączu było poświęcone tematowi 'Wyzwania dla Ruchu Światło-Życie płynące z kanonizacji Jana Pawła II'.

„Kardynał Karol Wojtyła, później Jan Paweł II bardzo był związany z Ruchem Światło -Życie. Wspierał go na rożnych płaszczyznach. Wiele skierował słów do oazowiczów i do tych słów chcemy teraz wracać w kontekście kanonizacji" - mówi ks. Paweł Płatek, moderator Filii Krakowskiej.

Spotkanie odbyło się w Domu Pielgrzyma 'OPOKA' w Starym Sączu. Filię Krakowską Ruchu Światło-Życie tworzy pięć diecezji: archidiecezja krakowska, przemyska, diecezja kielecka, rzeszowska, tarnowska oraz prowincje franciszkanów, michalitów i redemptorystów.

Autor zdjęć: Zbigniew Wawrzyński

oazowicze33