sobota, 31 maj 2014 10:28

Diecezja tarnowska ma 31 nowych kapłanów

Napisane przez

swiecenia12014aBiskup tarnowski Andrzej Jeż udzielił święceń kapłańskich 31 diakonom. Uroczystości w bazylice katedralnej zgromadziły rodziny, przedstawicieli parafii neoprezbiterów, alumnów, kapłanów i siostry zakonne. Do tego dnia nowi księża przygotowywali się od sześciu lat, podczas formacji w Wyższym Seminarium Duchownym w Tarnowie.

„Nie lękajcie się świata, od Maryi uczmy się odwagi” – mówił w homilii biskup tarnowski Andrzej Jeż.

Wskazywał też, iż posługę kapłańską powinna charaktyzować stała wewnętrzna gotowość do niesienia innym Osoby Jezusa Chrystusa i przepowiadania radości Ewangelii.

Biskup Tarnowski podkreślił potrzebę wnoszenia w przestrzeń życia ludzi, do których kapłani będą posłani, daru chrześcijańskiej radości, pocieszenia, pomocy i błogosławieństwa. „W waszej codziennej posłudze staniecie przed ludźmi przygniecionymi brzemieniem różnych trosk i zmartwień; będziecie odwiedzać ludzi doświadczonych krzyżem choroby, starości, cierpienia i odrzucenia. Okazujcie im zawsze miłość, szacunek i troskę Kościoła, bo w nich cierpi, choruje i czeka nasz Pan Jezus Chrystus” - dodał bp Jeż.

Nowi księża diecezji tarnowskiej o swoich pierwszych parafiach dowiedzą się kilka dni po święceniach.

eb

Foto archiwum Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie

{phocagallery view=category|categoryid=377|limitstart=0|limitcount=0}

„Jesteśmy szczęśliwi. To wielki dzień” - mówią nowi kapłani diecezji tarnowskiej. Tuż po uroczystości, rodzice, rodzina i przyjaciele życzyli im wytrwania na drodze, którą wybrali i wielu łask Bożych. Święcenia i prymicje do wielkie święto dla parafii, z których pochodzą nowi księża. Poznajmy neoprezbiterów i ich rodzinne parafie.

Nazwisko i imię

Parafia pochodzenia