środa, 03 maj 2023 21:34

Seminarium tarnowskie u Papieża

Napisane przez Krzysztof Bronk /vaticannews
Seminarium tarnowskie u Papieża fot. ks. Marian Kostrzewa

Papież Franciszek uczy alumnów budowania wąskich pomostów między chrześcijaństwem a współczesną kulturą, która bardzo szybko się zmienia – mówi bp Andrzej Jeż, komentując dla Radia Watykańskiego pielgrzymkę tarnowskiego seminarium duchownego do Rzymu. Kształci się w nim obecnie 80 alumnów, w tym dwóch z Afryki.

Ordynariusz tarnowski podkreślił, że Ojciec Święty jest dla przyszłych kapłanów wzorem odnajdywania się w różnych kontekstach historycznych i kulturowych. To zawsze była droga Kościoła – dodał bp Jeż.

„Zawsze wracamy do źródeł i mamy świadomość, że każde seminarium w jakimkolwiek kraju w jakiś sposób czerpie swoje źródła tutaj, w Rzymie, w Watykanie. Stąd powrót do źródeł, do kultury chrześcijańskiej i do kultury antycznej – mówi papieskiej rozgłośni bp Jeż. – Pragniemy, aby alumni mieli świadomość swoich korzeni i wiedzieli, że to korzeń ich nosi, a nie oni korzeń. Zwłaszcza w sytuacji, w której się obecnie znajdujemy, dosyć dużego chaosu pojęciowego, ideologicznego, potrzebujemy powrotu do wartości ponadczasowych, które wyraża kultura atlantycka i także chrześcijańska“ – podkreślił biskup tarnowski.

Aby przeczytać całość, kliknij TUTAJ.

Ostatnio zmieniany poniedziałek, 08 maj 2023 13:32