niedziela, 08 wrzesień 2019 22:42

Galeria video

Napisane przez
Rozpoczął się Tydzień Maryjny w tarnowskiej katedrze - bp Wiesław Lechowicz [FILM] fot. ks.Marian Kostrzewa

Pierwszy dzień Tygodnia Maryjnego w tarnowskiej Katedrze, niedziela, to jednocześnie odpust ku czci Narodzenia Najświętszej Maryi Panny – Patronki bazyliki katedralnej i diecezji tarnowskiej.

Z tej okazji uroczystej sumie odpustowej o godzinie 12.00 przewodniczył bp Wiesław Lechowicz.

W swojej homilii hierarcha zaprosił wiernych, aby w tych dniach, w których Kościół przypatruje się Maryi, przypatrzyli się także naszym wzajemnym relacjom. Biskup zachęcał, aby każdy postawił sobie pytanie, czy słuchamy i na ile słuchamy drugiego człowieka.

- Słuchanie jest piękne, jest pierwszym aktem miłości wobec drugiego człowieka – przekonywał biskup Lechowicz. - Stawiajmy sobie także pytania,  na ile przybliżamy się do drugiego człowieka, na ile drugiego człowieka bardziej znamy. Bo może się zdarzyć tak, jak w reklamie pewnej sieci handlowej. Przy okazji Bożego Narodzenia siedzi rodzina przy drodze przy stole wigilijnym i doskonale zna hobby i zainteresowania różnych artystów, przedstawicieli show-biznesu, ale ojciec nie wie do której szkoły i do jakiej klasy chodzi jego córka… Stawiajmy sobie zatem dzisiaj pytanie, na ile strzeżemy miłości i wierności we wzajemnych relacjach, czy unikamy tego wszystkiego co zagraża, co wiąże się z ryzykiem pomniejszenia i utraty wzajemnej miłości małżeńskiej i rodzicielskiej – apelował biskup.

Zapraszamy do wysłuchania całości homilii oraz do zapoznania się z programem Tygodnia Maryjnego - kliknij TUTAJ.

Ostatnio zmieniany poniedziałek, 09 wrzesień 2019 21:32