wrapperMężczyźni, którzy zanoszą Komunię św. do chorych i starszych, będą przeżywać dzień skupienia. Okazja do modlitwy będzie w Tarnowie i Nowym Sączu. Do udziału zaproszeni są wszyscy nadzwyczajni szafarze w ramach ich stałej formacji. Zmieniły się terminy spotkań.

Tablicę upamiętniającą śp. ks. Stanisława Fiołka odsłonięto w kościele św. Jadwigi w Dębicy. Uroczystość odbyła się w pierwszą rocznicę śmierci długoletniego proboszcza najstarszej dębickiej parafii. Uczestniczyli w niej najbliżsi ks. Prałata, kapłani oraz licznie zgromadzeni parafianie.

Tarnowscy księża po raz kolejny odnieśli sukces na boisku piłkarskim.

poniedziałek, 20 lutego 2017 13:05

Przekazanie kierowania szpitalem w ręce sióstr kombonianek

Napisane przez

W dniu 18 lutego w Bagandou nastąpiło przekazanie kierowania szpitalem zbudowanym i finansowanym przez diecezję tarnowską w ręce sióstr kombonianek. Funkcjonujący przez ponad 10 lat szpital pozostawał w rękach dyrektorów świeckich, przybyłych z Polski. Były to panie: Zofia Kaciczak, Elżbieta Wryk i Izabela Cywa. 

poniedziałek, 20 lutego 2017 13:03

Pożegnanie śp. Helenki Kmieć

Napisane przez

Około 4 tys. osób zgromadzonych w świątyni oraz na placu przed kościołem żegnało w niedzielę, 19 lutego, śp. Helenę, która zginęła w nocy z 24 na 25 stycznia ugodzona nożem podczas napadu na ochronkę dla dzieci w miejscowości Cochabamba w Boliwii.

piątek, 17 lutego 2017 14:27

Zapisz się na Raban

Napisane przez

Wielkopostny Oazowy Raban do kwadratu czyli Oaza Modlitwy Ruchu Światło-Życie dla gimnazjum i starszych odbędzie się w diecezjalnym domu rekolekcyjnym Ruchu Światło-Życie EFEZ w Czchowie od 3-5 marca 2017 r.

Zgromadzenie Sióstr św. Józefa przeżywa Rok Powołaniowy. Jedną z inicjatyw jest „dzień otwartych drzwi”. Zostanie on zorganizowany w domach zakonnych sióstr józefitek w całej Polsce i na świecie. W Tarnowie będzie miał on miejsce 21 lutego br.

Sposoby szukania tematów, promocja lokalnych informacji i warsztaty pisania notatek prasowych – to tylko część zagadnień zbliżających się wielkimi krokami warsztatów medialnych w Tarnowie. W spotkaniu może wciąż udział każdy, kto chciałby w przyszłości zająć się dziennikarstwem.

piątek, 17 lutego 2017 09:09

Konkurs rozstrzygnięty!

Napisane przez

Znamy laureatów konkursu fotograficznego organizowanego przez Kurię Diecezjalną w Tarnowie. Są nimi: Sonia Jargut (I miejsce), Przemysław Saładyga (II miejsce) i Zuzanna Długosz (III miejsce).

czwartek, 16 lutego 2017 15:02

Podsumowanie misyjnego kolędowania

Napisane przez

Wydział Misyjny podsumował tegoroczne dzieło kolędników misyjnych. W przedsięwzięciu tym, w prawie 420 parafiach wzięło udział ponad 21 tysięcy dzieci, a odwiedziły one, jak co roku, około 150 tys. mieszkań i domów. Kolędnikom udało się zebrać ok. 1 mln 600 tys. zł.

Strona 1 z 156