wrapper

W dniach 1 – 2 lipca odbędzie się 80. Ogólnopolska Pielgrzymka Nauczycieli i Wychowawców na Jasną Górę. Przebiegać ona będzie pod hasłem: „Wdzięczność i misja”.

czwartek, 22 czerwca 2017 11:07

Częstochowa: święcenia biskupie ks. Andrzeja Przybylskiego

Napisane przez

W uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela, 24 czerwca, święcenia biskupie przyjmie nowy biskup pomocniczy archidiecezji częstochowskiej Andrzej Przybylski.

czwartek, 22 czerwca 2017 10:58

Niedziela synodalna

Napisane przez

25 VI odbędzie się pierwsza w diecezji niedziela synodalna.

środa, 21 czerwca 2017 21:20

Powstał spot filmowy na temat V Synodu

Napisane przez

Młodość, współpraca, wiara, komunikacja – m.in. takie słowa padają w spocie promującym V Synod Diecezji Tarnowskiej.

środa, 21 czerwca 2017 21:00

Misyjnymi szlakami Kazachstanu

Napisane przez

Biskup Andrzej Jeż rozpoczął duszpasterską podróż do Kazachstanu, której celem jest konsekracja kościoła w Chromtau oraz spotkania z kapłanami naszej diecezji posługującymi w tym kraju i wiernymi.

środa, 21 czerwca 2017 20:22

Wakacyjny Zjazd Misjonarzy w Warszawie

Napisane przez

Konferencje maryjne związane ze 100-leciem objawień Fatimskich i 140-leciem objawień w Gietrzwałdzie oraz sympozjum naukowe „Świeccy a misje” – to główne wydarzenia Wakacyjnego Zjazdu Misjonarzy w Warszawie.

Starosta nowosądecki Marek Pławiak i przewodniczący Rady Powiatu Nowosądeckiego Zygmunt Paruch wręczyli biskupowi Władysławowi Bobowskiemu medal „Zasłużony dla Ziemi Sądeckiej”.

wtorek, 20 czerwca 2017 10:04

Współpraca medialna Diecezji Tarnowskiej i UPJP II w Krakowie

Napisane przez

Multimedialny portal informacyjny kierowany do młodych będzie efektem współpracy Diecezji Tarnowskiej i Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie.

wtorek, 20 czerwca 2017 09:51

Bp Andrzej Jeż konsekruje kościół w Kazachstanie

Napisane przez

Biskup tarnowski Andrzej Jeż dokona konsekracji kościoła w Chromtau w Kazachstanie. To główny cel rozpoczętej wizyty duszpasterskiej. W pierwszym dniu tj. 20 czerwca, biskup Jeż będzie przewodniczył w Karagandzie uroczystościom dziękczynnym za beatyfikację ks. Władysława Bukowińskiego, pierwszego błogosławionego kościoła katolickiego obrządku łacińskiego w Kazachstanie.

Decyzją Biskupa Tarnowskiego, ks. Krzysztof Orzeł, dotychczasowy wicedyrektor Radia RDN będzie od 1 września Diecezjalnym Duszpasterzem Biura Pielgrzymkowego, Turystyki i Sanktuariów. W radiu RDN zastąpi go ks. Rafał Słomba z parafii św. Jadwigi w Dębicy, który przez ostatnie 10 lat pracował w dębickim liceum.

Strona 1 z 179