wrapper

Wiadomości

Pod hasłem „Do Serca Jezusowego przez Serce Maryi” odbędzie się diecezjalna pielgrzymka Arcybractwa Straży Honorowej Najświętszego Serca Pana Jezusa. Wierni i duchowni przybędą 29 września do sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Tarnowie.

wtorek, 26 września 2017 12:50

List na XVII Dzień Papieski

Dzięki darczyńcom już cztery tysiące młodych ludzi mogło z powodzeniem ukończyć studia na najlepszych polskich uczelniach. Ufamy, że tegoroczna kwesta pozwoli na kontynuowanie stypendiów i pokrycie kosztów formacyjnych obozów wakacyjnych dla uczniów gimnazjów, szkół ponadgimnazjalnych i studentów. Takich stypendystów jest obecnie około dwa tysiące. Ofiarność każdego darczyńcy otwiera przed tymi młodymi ludźmi zachwycające horyzonty nadziei – czytamy w liście Konferencji Episkopatu Polski na XVII Dzień Papieski.

wtorek, 26 września 2017 12:42

Klerycy rozpoczęli naukę i formację

Mszą św. pod przewodnictwem bp. Andrzeja Jeża, koncelebrowaną przez księży przełożonych i profesorów, rozpoczął się w Wyższym Seminarium Duchownym w Tarnowie nowy rok nauki i formacji.

wtorek, 26 września 2017 12:26

„Chleb za Chleb”

„Chleb za Chleb” – to inicjatywa Caritas Diecezji Tarnowskiej wpisująca się w ogólnopolską akcję "Kromka Chleba Caritas", której celem jest uwrażliwienie naszego społeczeństwa – czyli każdego z nas – na los ludzi bezdomnych i najuboższych oraz pozyskanie środków na pomoc dla nich.

poniedziałek, 25 września 2017 13:58

Makulatura na misyjne studnie

Będzie kolejna zbiórka makulatury organizowana przez Dzieło Misyjne Diecezji Tarnowskiej. Pierwsza taka inicjatywa przyniosła ponad 100 ton makulatury. Udało się wybudować dwie studnie głębinowe w Republice Środkowoafrykańskiej.

Zwracam się z apelem do wszystkich wiernych Kościoła katolickiego w Polsce o pomoc dla ofiar kataklizmu. Chcemy to uczynić zarówno w wymiarze duchowym jak i materialnym, organizując Dzień Pomocy Ofiarom Trzęsienia Ziemi w Meksyku –„Kościół w Polsce dla Meksyku” – podkreśla przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, metropolita poznański abp Stanisław Gądecki. Dzień ten będzie obchodzony 1 października lub w inną niedzielę wyznaczoną w diecezji. 

niedziela, 24 września 2017 08:41

Posłanie misyjne ks. Maksymiliana Lelito

Biskup tarnowski Andrzej Jeż nałożył krzyż misyjny kolejnemu kapłanowi z diecezji tarnowskiej. Posłanie odbyło się 24 września w Żeleźnikowej.

Długo oczekiwany przez członków Odnowy w Duchu Świętym Jubileusz 50-lecia, świętowaliśmy w naszej diecezji dnia 24 września, w liturgiczne wspomnienie św. Ojca Pio, w parafii Matki Bożej Anielskiej, w kościele Ducha Świętego w Dębicy.  Mimo niesprzyjającej deszczowej aury, zgromadziło się około 500 członków, przedstawicieli 36 parafialnych wspólnot Odnowy w Duchu Świętym, którzy przyjechali z najodleglejszych stron naszej diecezji.

niedziela, 24 września 2017 17:01

Modlitwa o trzeźwość w Szczepanowie

Polska potrzebuje nawrócenia – apelował ks. Jacek Miszczak podczas 36. Diecezjalnej Pielgrzymki w intencji Trzeźwości w Szczepanowie.

„Rówieśnicy – to pole Waszej ewangelizacji!” – mówił biskup tarnowski Andrzej Jeż do młodych diecezji tarnowskiej. Kilka tysięcy osób zgromadził Synaj w Limanowej. 

Strona 1 z 192