wrapperDiecezja tarnowska będzie miała kolejnych nadzwyczajnych szafarzy Komunii św. Mężczyźni rozpoczęli specjalny kurs w Tarnowie. Księża proboszczowie zgłosili na niego ok. siedemdziesięciu kandydatów.

Logo, hymn, praca i plany zespołów - m.in. na te tematy rozmawiano podczas kolejnego spotkania Komisji Przygotowawczej V Synodu Diecezji Tarnowskiej.

Na stronie www.diecezja.tarnow.pl utworzona została specjalna zakładka „V Synod”, gdzie umieszczane są wszystkie informacje na temat synodu, które pojawiają się na stronie Diecezji Tarnowskiej. Działa ona pod adresem http://www.diecezja.tarnow.pl/index.php/wiadomosci/itemlist/category/203-synod

piątek, 24 marca 2017 09:35

Ożywiajcie wasze parafie!

Napisane przez

107 gimnazjalistów przyjęło 23 marca sakrament bierzmowania w Smęgorzowie i Oleśnie.

Bp Leszek Leszkiewicz udzielił 23 marca bierzmowania ponad 150 młodym.

Trzynaście nowych diecezji utworzył Ojciec Święty Jan Paweł II 25 marca 1992 r. W tym roku obchodzimy 25-lecie największej w historii Kościoła w Polsce reformy struktur administracyjnych i duszpasterskich.

– Dziękujemy Bogu za wszystkich, którzy troszczą się o godność każdej osoby i głoszą Ewangelię życia. Doceniamy działania ruchów, stowarzyszeń i osób dobrej woli, które pragną zapewnić ochronę życia każdego dziecka – czytamy w komunikacie Prezydium KEP wydanym z okazji Dnia Świętości Życia. Przypada on 25 marca, w uroczystość Zwiastowania Pańskiego.

czwartek, 23 marca 2017 14:28

Lekarstwo na postprawdę

Napisane przez

W Tarnowie odbyło się XXIII Forum Diecezjalnej Rodziny Szkół im. Jana Pawła II.

czwartek, 23 marca 2017 14:21

Nowy etap życia

Napisane przez

W Radgoszczy i Dąbrowie Tarnowskiej biskup Stanisław Salaterski 22 marca wybierzmował łącznie 221 młodych ludzi.

środa, 22 marca 2017 11:29

Złamana, ale nie bezsilna

Napisane przez

Będą wykłady, modlitwa i czas na rozmowy. W Krakowie odbędą się warsztaty dla kobiet zdradzonych, pozostawionych, zniechęconych brakiem relacji z mężem.

Strona 1 z 163