poniedziałek, 07 sierpień 2023 22:57

Odpust ku czci Przeczyckiej Pani - zaproszenie

Napisane przez ks. Edward Janikowski

W Sanktuarium Matki Bożej Wniebowziętej w Przeczycy, od niedzieli 13 sierpnia 2023 r. rozpoczną się uroczystości odpustowe.

Tegoroczny odpust przeżywamy pod hasłem „WNIEBOWZIĘTA MATKO KOŚCIOŁA – WSTAWIAJ SIĘ ZA NAMI”.

Uroczystość rozpoczniemy w niedzielę 13 sierpnia wraz z wszystkimi czcicielami Matki Bożej Przeczyckiej dziękując za Jej opiekę nad tymi, którzy się do Niej zwracają.

Poniedziałek będzie dniem Róż Różańcowych, a wieczorem o godz. 18.00 zgromadzi się Rycerstwo Niepokalanej w 82. rocznicę męczeńskiej śmierci założyciela św. Maksymiliana Kolbego na Mszy św. połączonej z adoracją Najświętszego Sakramentu, Drogą Krzyżową i Apelem Jasnogórskim.

W czasie Centralnej Uroczystości, we wtorek 15 sierpnia, Ks. Bp Ordynariusz Andrzej Jeż poświęci wieńce żniwne, zioła i kwiaty oraz tradycyjne wiązanki i chleby wypieczone z tegorocznych ziaren. Jest to dziękczynienie za tegoroczne zebrane plony.

W środę o godz. 7.00 modlić się będziemy za osoby żyjące na emigracji, a o godz.10.00 w int. nauczycieli i wychowawców. Popołudniu zaś o godz. 18.00 tradycyjna modlitwa w intencji Służb Mundurowych pod przewodnictwem Ks. Biskupa Leszka Leszkiewicza.

Następne dni odpustowe to dni modlitwy o powołania do służby Bożej w Kościele oraz w int. Liturgicznej Służby ołtarza i Dziewczęcej Służby Maryjnej. W piątek zaś prosić będziemy w int. Ludzi pracy i rolników.

W sobotę 19 sierpnia zgromadzą się chorzy, starsi wiekiem i niepełnosprawni. Podczas każdej Mszy św. będzie udzielony Sakrament chorych.

Przeczyckie uroczystości odpustowe zakończą się w niedzielę 20 sierpnia modlitwą za rodziny oraz błogosławieństwem dzieci i rodziców.

Błogosławieństwo otrzymają również zgromadzeni o godz. 14.00 motocykliści, kierowcy i użytkownicy dróg.

Zachęcamy do pełnego zapoznania się z programem odpustu. Program odpustu zamieszczony jest na afiszu.

plakat Odpust 2023

Ostatnio zmieniany sobota, 12 sierpień 2023 11:44