wtorek, 04 lipiec 2023 22:56

Odbyły się Wojewódzkie Obchody Święta Służby Więziennej [ZDJĘCIA, FILM]
Galeria zdjęć  Galeria video

Napisane przez ks. Leszek Stręk , multimedia: ks. Marian Kostrzewa
Odbyły się Wojewódzkie Obchody Święta Służby Więziennej [ZDJĘCIA, FILM] fot. ks. Marian Kostrzewa

04 lipca w Tarnowie odbyły się wojewódzkie obchody Święta Służby Więziennej. Uroczystości rozpoczęła msza święta w Bazylice Katedralnej w Tarnowie, sprawowana w intencji wszystkich pracowników Służby Więziennej. Eucharystii przewodniczył ksiądz Biskup Stanisław Salaterski, a w koncelebrze wzięli udział Proboszcz katedry, ksiądz  Adam Nita, kapelan Zakładu Karnego w Tarnowie ksiądz Leszek Stręk oraz kapelan Zakładu Karnego w Wojkowicach ksiądz Rafał Madej.

Aby zobaczyć zdjęcia, kliknij TUTAJ.

Razem z licznie zgromadzonymi pracownikami SW modlili się również wiceminister sprawiedliwości Michał Woś, dyrektor generalny Służby Więziennej generał inspektor Jacek Kitliński, oraz dyrektorzy poszczególnych zakładów karnych i aresztów śledczych okręgu krakowskiego.

Generał Kitliński podkreślił, że od 2018 roku patronem służby więziennej jest Święty Paweł Apostoł, a jego słowa z listu do Koryntian stałem się wszystkim dla wszystkich są mottem polskich więzienników.

Po mszy świętej uczestnicy udali się na Tarnowski Rynek i tam nastąpiła druga część uroczystości, podczas której ponad 40 funkcjonariuszy i jednostek penitencjarnych okręgu krakowskiego otrzymało odznaczenia i awanse na wyższe stopnie służbowe.

Zapraszamy do wysłuchania homilii biskupa Stanisława Salaterskiego.

Ostatnio zmieniany sobota, 08 lipiec 2023 11:14