wrapper

Wiadomości

Artykuły filtrowane wg daty: środa, 04 październik 2017
środa, 04 październik 2017 11:42

Dzień Papieski i pomoc dla zdolnej młodzieży

Pod hasłem „Idźmy naprzód z nadzieją!” będziemy obchodzić w najbliższą niedzielę, tj. 8 października, XVII Dzień Papieski. W diecezji tarnowskiej będzie on połączony z „Marszem dla Życia i Rodziny”, który w tym roku przejdzie ulicami Grybowa. W Dzień Papieski organizowana jest także zbiórka do puszek na stypendia dla zdolnej młodzieży pochodzącej z rodzin mniej zamożnych.

środa, 04 październik 2017 11:06

Katecheci u bł. Karoliny

Zbliża się pielgrzymka katechetów do sanktuarium bł. Karoliny w Zabawie koło Tarnowa. Wezmą w niej udział siostry zakonne i katecheci świeccy.

środa, 04 październik 2017 08:51

Nowa kompozycja Sebastiana Szymańskiego

Chór Mieszany Canticum Iubilaeum przy Bazylice Matki Boskiej Bolesnej w Limanowej nagrał nowy utwór O Salutaris Hostia , który skomponował Sebastian Szymański do słów  utworu stanowiącego  dwie ostatnie zwrotki XIII-wiecznego hymnu „Verbum supernum” św. Tomasza z Akwinu (1225-1274).

Najważniejsze tematy z życia Kościoła w Polsce, komentarze i informacje – to tematyka wspólnego porannego pasma sześciu regionalnych katolickich stacji radiowych. Program „Siódma – Dziewiąta” startuje w poniedziałek o godz. 7.09. Do projektu mają dołączyć kolejne rozgłośnie – poinformował przewodniczący Forum Niezależnych Rozgłośni Katolickich (FNRK), ks. Tomasz Olszewski.