wrapper

Wiadomości

Artykuły filtrowane wg daty: poniedziałek, 25 wrzesień 2017
poniedziałek, 25 wrzesień 2017 13:58

Makulatura na misyjne studnie

Będzie kolejna zbiórka makulatury organizowana przez Dzieło Misyjne Diecezji Tarnowskiej. Pierwsza taka inicjatywa przyniosła ponad 100 ton makulatury. Udało się wybudować dwie studnie głębinowe w Republice Środkowoafrykańskiej.

Zwracam się z apelem do wszystkich wiernych Kościoła katolickiego w Polsce o pomoc dla ofiar kataklizmu. Chcemy to uczynić zarówno w wymiarze duchowym jak i materialnym, organizując Dzień Pomocy Ofiarom Trzęsienia Ziemi w Meksyku –„Kościół w Polsce dla Meksyku” – podkreśla przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, metropolita poznański abp Stanisław Gądecki. Dzień ten będzie obchodzony 1 października lub w inną niedzielę wyznaczoną w diecezji. 

Długo oczekiwany przez członków Odnowy w Duchu Świętym Jubileusz 50-lecia, świętowaliśmy w naszej diecezji dnia 24 września, w liturgiczne wspomnienie św. Ojca Pio, w parafii Matki Bożej Anielskiej, w kościele Ducha Świętego w Dębicy.  Mimo niesprzyjającej deszczowej aury, zgromadziło się około 500 członków, przedstawicieli 36 parafialnych wspólnot Odnowy w Duchu Świętym, którzy przyjechali z najodleglejszych stron naszej diecezji.