wrapper

Wiadomości

Artykuły filtrowane wg daty: czwartek, 04 styczeń 2018

W diecezji tarnowskiej 71,8 procent wiernych uczęszcza na niedzielną Mszę św., zaś 27,7 procent przyjmuje Komunię świętą - takie są najnowsze dane. Po raz pierwszy nieznacznie zmieniono metodę badań odliczając od liczby osób zobowiązanych do udziału we Mszy św. parafian przebywających na emigracji zarobkowej. Z tego względu tegoroczne statystyki są nieco wyższe, niż poprzednie.

czwartek, 04 styczeń 2018 10:39

12. rocznica Centrum JP II

Idea utworzenia papieskiego Centrum narodziła się 2 stycznia 2006 roku, jako odpowiedź Kościoła krakowskiego na słowa Ojca Świętego wypowiedziane w dniu inauguracji pontyfikatu – 22 października 1978 roku: "Nie lękajcie się! Otwórzcie drzwi Chrystusowi". Inicjatorem powstania Centrum jest kard. Stanisław Dziwisz, który dokładnie 12 lat temu podpisał dekret o jego powołaniu i zatwierdził jego statut.

czwartek, 04 styczeń 2018 10:18

Chór Canticum Iubilaeum u Czarnej Madonny

Chór Mieszany Chór Canticum Iubilaeum z Limanowej gościł na Jasnej Górze. Okazja była wyjątkowa, minęło 20 lat od założenia chóru mieszanego przy limanowskiej bazylice. Dokładnie 2 stycznia 1998 odbyła się pierwsza próba i swoją działalność rozpoczął chór mieszany. Dwa lata później zespół  przyjął nazwę CANTICUM IUBILAEUM, co znaczy radość śpiewania.

Biskup nominat Mirosław Gucwa z błogosławieństwem Ojca Świętego Franciszka.