wrapper

Wiadomości

piątek, 22 czerwiec 2018 17:52

Tylmanowa pomaga misjom

Zbliża się XV Podhalański Festyn Misyjny.

Modlitwa, muzyka, konferencje, prezentacje, uwielbienie, taniec i ciekawi goście. Tak zapowiada się Strefa Chwały Festiwal, czyli Rekolekcje Ludzi Nowej Kultury. Odbędą się one od 28 czerwca do 3 lipca przy Papieskim Ołtarzu w Starym Sączu. Chętni mogą się jeszcze zapisywać.Tymczasem 1 lipca odbędzie dzień otwarty. 

Polacy przekazali do tej pory Syryjczykom w ramach programu „Rodzina rodzinie” ponad 30 mln zł – wynika z raportu Caritas Polska zaprezentowanego w czwartek w Warszawie podczas konferencji prasowej z udziałem abp. Josepha Tobjia z Aleppo.

W związku z rozpoczynającym się czasem urlopów i wakacji, ks. Damian Migacz, Diecezjalny Duszpasterz Kierowców apeluje o rozwagę i rozsądek podczas prowadzenia pojazdów. „Bądźmy chrześcijanami także za kierownicą. Pamiętajmy o modlitwie przed i po podróży. Bezpiecznie przeżyjmy czas wakacji i nikomu nie wyrządzajmy krzywdy nadmierną prędkością i nierozwagą” – podkreśla ks. Migacz. 

„Skąd pomysł na Kubę?” – zapytaliśmy ks.Dariusza Pawłowskiego, który razem ze swoim kolegą, ks.Stanisławem Knurowskim za kilkanaście dni poleci tam głosić Ewangelię.

czwartek, 21 czerwiec 2018 14:33

Wielki Odpust Tuchowski

„Służebnico Ducha Świętego wspieraj nas” pod takim hasłem będzie obchodzony Wielki Odpust Tuchowski. Potrwa on od 30 czerwca do 8 lipca.

Kilkanaście osób z Tarnowskiego Wolontariatu Misyjnego wybiera się na Ukrainę, by tam pomagać m.in. dzieciom oraz osobom chorym i samotnym. 

20.czerwca br. w kaplicy Wyższego Seminarium Duchownego ks. bp Stanisław Salaterski wręczył nominacje na nowe parafie księżom wikariuszom i prefektom. 

środa, 20 czerwiec 2018 14:45

Niedziela Synodalna w radiu RDN

O synodzie usłyszy jeszcze więcej osób – zwłaszcza chorych i starszych, którzy nie mogą uczestniczyć w kościele w Niedzieli Synodalnej. Będzie to też okazja do modlitwy w intencji V Synodu.

środa, 20 czerwiec 2018 14:15

Karolinka – nowa książka dla dzieci

Bł. Karolina może się stać bliższa dzieciom. Jest nowa inicjatywa sanktuarium bł. Karoliny Kózkówny w Zabawie oraz Wydawnictwa Diecezji Tarnowskiej Promyczek. Ukazała się właśnie książka dla dzieci „Karolinka”.

Strona 1 z 242