wrapper

Wiadomości

Oto czwarty adwentowy postój pielgrzymkowy.

W piątek, 15 grudnia do Sanktuarium Pana Jezusa Miłosiernego i św. Andrzeja Ap. w Ciężkowicach zostaną wprowadzone relikwie bł. Karoliny – dziewicy i męczennicy.

Około stu nadzwyczajnych szafarzy Komunii Świętej z całej diecezji spotkało się w Gródku nad Dunajcem. W Arce, uczestniczyli w corocznych rekolekcjach. Spotkanie było nie tylko przygotowaniem do nadchodzących świąt Bożego Narodzenia, ale także rodzajem formacji na kolejne miesiące pracy. Uczestników rekolekcji odwiedził bp Andrzej Jeż.

W rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w kościołach będzie modlitwa za ofiary komunistycznych represji. Można się też włączyć w akcję społeczną Instytutu Pamięci Narodowej „Ofiarom stanu wojennego. Zapal Światło wolności”.

poniedziałek, 11 grudnia 2017 14:44

Dziękuję, że jesteście i pamiętacie

9 grudnia w niewielkiej Stróży prezydent Andrzej Duda zainaugurował obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

8 grudnia o godz. 19.00, w Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach, przy wypełnionej do granic możliwości sali, rozpoczął się premierowy koncert promujący 10., jubileuszową płytę "Puellae Orantes" pt. "Christmas Time".
niedziela, 10 grudnia 2017 12:46

Magdalena Urbańska wiceprezesem KSW w Polsce

Magdalena Urbańska została wiceprezesem KSW w Polsce. Do władz stowarzyszenia weszły jeszcze dwie przedstawicielki KSW z Tarnowa.

sobota, 09 grudnia 2017 15:45

Już jest hymn V Synodu! - FILMY

Rok po ogłoszeniu V Synodu Diecezji Tarnowskiej, 28 listopada 2017 r. Biskup Andrzej Jeż podpisał dekret ogłaszający oficjalny hymn dla tego wydarzenia.

VII Forum Formacyjne „Kim jesteś? Odkryć kobiecość, odnaleźć męskość” odbędzie się 20-21 stycznia 2018 w Tarnowie. Te największe rekolekcje w diecezji będą mieć miejsce w Hali Sportowo-Widowiskowej (ul. Gumniska 28). Ruszyły zapisy!

Strona 1 z 206