piątek, 04 wrzesień 2015 00:00

Osoby życia konsekrowanego są zaproszone do Tuchowa

Napisane przez Ewa Biedroń

Maryja z nami na drogach nawrócenia pod takim hasłem ojcowie redemptoryści 8 września będą przeżywać Mały Odpust Tuchowski. Nawiązuje ono do realizowanego w Polsce programu duszpasterskiego i hasła: Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię.

„W tym roku przeżywamy 1000 lat od powstania pierwszego w Tuchowie kościoła. Z historii wiemy, że ten kościół grodowy z 1015 r. był pod wezwaniem Najśw. Maryi, miał swojego kapłana, który ewangelizował i spełniał funkcje duszpasterskie. Znajdował się na urokliwym wzgórzu „Lipie”, gdzie dziś znajduje się klasztor redemptorystów i był pierwszym kościołem parafialnym. Był pierwszym miejscem chrześcijańskiego kultu na terenie Tuchowa. W nim mieszkańcy Tuchowa i okolicy przyjmowali chrzest. Tu dokonywało się ich nawrócenie do życia chrześcijańskiego. Tu przez wieki swoją gorliwą opiekę i troskę o rozwój sanktuarium roztaczali benedyktyni z Tyńca” - mówi o. Bogusław Augustowski CSsR, kustosz sanktuarium

W Roku Życia Konsekrowanego, ojcowie redemptoryści zapraszają wszystkie osoby życia konsekrowanego diecezji tarnowskiej.

„Pod przewodnictwem Ojca Leona Knabita, benedyktyna z Tyńca, pragniemy poprosić Boga o dar powołań do wszystkich zgromadzeń żeńskich i męskich przez wstawiennictwo Tuchowskiej Pani podczas Eucharystii we wtorek, 8 września o godz. 16.00” - dodaje kustosz.

Redemptoryści zachęcają wszystkie osoby życia konsekrowanego pracujące na terenie diecezji tarnowskiej do wspólnego odnowienia ślubów zakonnych i zawierzenia Matce Bożej Tuchowskiej sprawy nowych powołań do zgromadzeń męskich i żeńskich.

Tymczasem 8 września o godz. 11.00, podczas odbywającego się w Tuchowie Małego Odpustu Tuchowskiego będzie miała miejsce uroczysta suma odpustowa pod przewodnictwem bpa Jana Styrny, świętującego w tym roku jubileusz 50. lat kapłaństwa, wieloletniego krajowego duszpasterza rolników przy Konferencji Episkopatu Polski. Po Eucharystii nastąpi poświęcenie ziarna siewnego.

MAŁY ODPUST TUCHOWSKI 7-8 września 2015

PROGRAM:

7 września 2015 r.

18.00 – Nieszpory

18.30 – Eucharystia

8 września 2015 r.

Msze św. o godz. 6.00, 7.00, 9.00, 14.00, 18.30.

Godz. 11.00 – Uroczysta suma odpustowa pod przewodnictwem ks. bpa Jana Styrny świętującego w tym roku jubileusz 50. lat kapłaństwa, wieloletniego krajowego duszpasterza rolników przy Konferencji Episkopatu Polski.

Godz. 16.00 – Uroczysta Eucharystia z udziałem pielgrzymki osób konsekrowanych pod przewodnictwem o. Leona Knabita, benedyktyna z Tyńca. W Roku Życia Konsekrowanego podczas uroczystości nastąpi odnowienie profesji zakonnej oraz zawierzenie Matce Bożej Tuchowskiej sprawy powołań kapłańskich i zakonnych zgromadzeń pracujących na terenie diecezji tarnowskiej.

Po zakończonej liturgii ojcowie zapraszają wszystkie osoby konsekrowane na: koncert Sanktuaryjnej Orkiestry Dętej z Tuchowa świętującej w tym roku jubileusz 60 lat istnienia oraz agapę w jadalni pielgrzyma.

Sakrament Pokuty i Pojednania od godz. 6.00 do godz. 20.00.

Ostatnio zmieniany piątek, 04 wrzesień 2015 17:20