JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 6.

wtorek, 20 październik 2015 11:12

Bocheński Wieczór Uwielbienia

fot. materialy prasowe organizatora fot. materialy prasowe organizatora

W niedzielny wieczór 18 października bocheński rynek zgromadził kilkuset osób na I edycji Bocheńskiego Wieczoru Uwielbienia „Wierzę” zorganizowanego przez parafię św. Mikołaja w Bochni.

Wydarzenie to było okazją do wspólnej modlitwy i uwielbienia Pana razem z występującymi artystami, ale dało również możliwość promocji Światowych Dni Młodzieży wśród zgromadzonych na rynku mieszkańców miasta.

Uwielbienie rozpoczęło się od wspólnej modlitwy prowadzonej przez ks. Rafała Jagodę, dekanalnego koordynatora przygotowań do ŚDM. Następnie scena została opanowana przez rapującego księdza Jakuba Bartczaka a także bocheński zespół Nazaret. Artyści wcielając w czyn słowa papieża Franciszka o konieczności nowej formy ewangelizacji, poprzez swoje utwory opowiedzieli zgromadzonym o swojej relacji z Bogiem.

Podczas uwielbienia znalazł się również czas na zachęcenie zgromadzonych do czynnego zaangażowania się w przygotowania do Światowych Dni Młodzieży. Wolontariusze ŚDM Bochnia mówili o tym, jak ważne jest znalezienie jak największej ilości miejsc noclegowych dla Pielgrzymów, którzy będą zakwaterowani w Bochni podczas II tygodnia ŚDM w lipcu 2016 r. Zwrócili oni również uwagę na fakt, że ciągle potrzebni są nowi Wolontariusze, którzy pomogą w organizacji wydarzeń, które w samej Bochni mają zgromadzić tysiące Młodych ludzi z całego świata.

Gwiazdą I Bocheńskiego Wieczoru Uwielbienia był zespół Maleo Reggae Rockers. Dariusz Malejonek – lider zespołu zaznaczył, że młodzi ludzie są powołani do tego, aby być ambasadorami miłości Chrystusa, którą mają głosić w swoich środowiskach. Wieczór zakończył się zawierzeniem młodzieży i przygotowań do Światowych Dni Młodzieży, Matce Bożej.

Bocheński Wieczór Uwielbienia był przedsmakiem tego, co czeka nas już za rok podczas Festiwalu Młodych w ramach Światowych Dni Młodzieży.

Cały koncert zobaczyć będzie można już 31 października o 22.00 na antenie TV Trwam