wtorek, 26 kwiecień 2016 00:00

Specjalne pociągi na ŚDM

Napisane przez www.tarnow.pl

Do Światowych Dni Młodzieży pozostało niespełna trzy miesiące. Jak informują organizatorzy, dla pielgrzymów przebywających w Tarnowie, przygotowano specjalne kursy pociągów, którymi 23, 25 i 31 lipca będą mogli dotrzeć do miejsc, gdzie zaplanowano poszczególne uroczystości. O tym, jaki jest stan przygotowań do ŚDM dyskutował 21 kwietnia, specjalnie powołany przy magistracie zespół. Z przedstawicielami miasta spotkała się grupa 30 osób, odpowiedzialna za przebieg ŚDM w wymiarze diecezjalnym.

- Rozmawialiśmy z przedstawicielami kolei. Wiadomo już, że zapewniony jest  transport dla tysięcy pielgrzymów, którzy przybędą w tym czasie do diecezji – informował ks. Paweł Górski, szef Diecezjalnego Komitetu Światowych Dni Młodzieży.

Pociągi będą podstawiane na peron nr 3, który ma być tylko do dyspozycji pielgrzymów. Diecezjalni koordynatorzy tłumaczą, że specjalny transport kolejowy będzie uruchomiony 23, 25 i 31 lipca. Ma to związek z najważniejszymi uroczystościami zaplanowanymi w ramach ŚDM. Pierwszy pociąg ma zawieźć młodzież na  Diecezjalny Dzień Wspólnoty, który odbędzie się w Starym Sączu. Organizatorzy szacują, że z transportu skorzysta sześć tysięcy osób. Z kolei 25 lipca zarezerwowano pociągi, które przewiozą pielgrzymów do Krakowa, natomiast 31 lipca do Brzegów, gdzie ma odbyć się Msza św. z udziałem papieża Franciszka.