wrapper

Wiadomości

czwartek, 11 maj 2017 14:30

Przybywa małych parafialnych grup domowych

Napisane przez Ewa Biedroń/RDN Małopolska
Przybywa małych parafialnych grup domowych newpastoral.net

Rozwija się inicjatywa małych parafialnych grup domowych. Nowoczesny projekt ewangelizacyjny newpastoral.net zaczął działać pilotażowo w Dąbrowie Tarnowskiej i się sprawdził. Po kilku miesiącach jest on obecny w kolejnych parafiach diecezji tarnowskiej, w Polsce a także m.in. na Litwie, Łotwie, Ukrainie, we Francji, Wielkiej Brytanii, Czechach, a nawet Kazachstanie i Stanach Zjednoczonych.

Przy kawie, herbacie, dobrzy znajomi rozmawiają w domu czy cierpienie ma sens, po co jestem na Ziemi i na inne ważne tematy.

Pomysłodawcą platformy internetowej newpastoral.net jest tarnowski kapłan ks. Bogusław Brzyś, rektor Polskiej Misji Katolickiej we Francji.

– Tak często bywa, że osoba, która żyje daleko od Kościoła, z trudnością zdecydowałaby się na przyjście na nabożeństwo czy Mszę św. Podczas gdy zaproszenie kogoś z jej znajomych do domu sprawia, że są dużo większe szanse, że ta osoba przyjdzie i to może być dla niej początek czegoś nowego, duchowej przygody, może nawet nawrócenia – dodaje.

Na platformie internetowej newpastoral.net i specjalnej aplikacji dostępne są filmy, świadectwa, które są punktem wyjścia do rozmowy w domu.

W projekt małych parafialnych grup domowych zaangażowali się m.in. Eleni, Krzysztof Ziemiec, Jan Mela, s. Małgorzata Chmielewska czy o. Adam Szustak.

Audycję na ten temat przygotowaną przez Radio RDN Małopolska wyemitowało Radio Watykańskie. Posłuchaj (od piątej minuty). 

Ostatnio zmieniany czwartek, 11 maj 2017 14:36